איך עושים סדרת אינטרנט בפוטושופ?

אני מאמין שאחד הדברים הכי טובים שאפשר לעשות ליצירתיות הוא לתחום אותה עם מגבלות. כשאתה יכול לעשות כל דבר, איפה לעזאזל אתה מתחיל?  אבל כשיש מגבלה של ז'אנר, או מספר דמויות, או לוקיישנים או תקציב, אז יש כבר משהו לעבוד איתו, לידו או נגדו. 

 You suck at Photoshop היא הברקה,  בין השאר כי היא גם סדרה קומית, גם סדרת סרטוני הדרכה, גם מצליחה בשני הז'אנרים וכל זה ללא לוקיישנים, מצלמה או תקציב (למעט מיקרופון ותוכנת פוטושופ).

הסיפור הוא סיפורו של דוני הויל, אנטיפת שאשתו עזבה אותו, ולא קשה להבין למה. הוא מקריין סרטוני הדרכה על תוכנת פוטושופ שהוא מדגים על מסך המחשב (דרך פונקציית צילום המסך). כל הבחירות וההערות והרמיזות שלו מביאות את המרמור וההתנשאות שלו בצורה נורא מצחיקה ואינטליגנטית

יוצרי הסדרה טרוי היטץ' ומאט בלדוז הם שותפים ב The Big Fat Institute for Advanced Science שזו חברת מיתוג אינטראקטיבית. הם הרימו את הסרטון הראשון עם כוונה חד פעמית והפכו אותו לסדרה רק אחרי שקיבלו תגובות חמות ברשת. חלק מהמשיכה של הסדרה, ובטח בראשיתה, היא סימן השאלה סביב אמיתות הדמות הראשית. דוני באמת מבין בפוטושופ, את טבעת הנישואין שהוא מחק מתמונת החתונה הוא באמת העמיד למכירה בebay, יש לו חשבון בfacebook, והשחקן שמקריין את דוני ענה לחלק מהאנשים שחייגו אל הskype שלו.

הסדרה מופקת ומוצגת בmydamnchannel.com ובין השאר  זכתה בפרס הwebby לסדרה הקומית וכן לסדרת ה how-to הכי טובה. לאחר עשרה פרקים ולמעלה מתשעה מיליון צופים, הסדרה ירדה, אך לא לפני שזכתה לספין אוף בשם  sn4tchbuckl3r's second chance שבה אחת הדמויות מהסדרה מקריינת בגסות רוח את צעדיה הראשונים ב peopleburg עולם וירטואלי מחוייך כדוגמת second life שהוא עולם גמילה מעולמות וירטואלים.

המעריצים לא הסכימו להסתפק רק בספין אוף והפעילו לחץ דרך בלוגים, עצומות ומיילים על my damn channel להחיות את דוני לסדרה שנייה. הם הצליחו. עונה שנייה עלתה השבוע לאויר.

בשלושת הסדרות, כל האלמנטים של ההתייחסות האמיתית לדמות בדיונית בתוך אתרים קיימים שונים ודרך תוכנות אמיתיות היא לא פוסט מודרניסטית. היא אינטרנטית כי היא משתמשת באחד הכלים שבלעדיים למדיום – האינטראקטיביות.  דוני, כמונו ברגע זה, מנהל דיאלוג עם אנשים אמיתיים, דרך ערוצים וירטואלים.

1 thought on “איך עושים סדרת אינטרנט בפוטושופ?

  1. פינגבאק: עשרת הפוסטים הנצפים ביותר | תוכן וידאו באינטרנט - דניאל רבנר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.