גברים, נשים והרגלי צפייה בוידאו און ליין

חברת הסקרים נילסן אונליין פירסמה נתונים באשר להרגלי הצפייה של גולשים בתוכן וידאו ברשת, שהכוונה היא לוידאו streaming על גבי האתר.

למרות שהנתונים מתייחסים לאר"הב אני חושב שהם רלוונטים לנו מאחר ובכל הקשור לתרבות רשת אנחנו הולכים בשביל שאמריקה מפלסת, אם כי במספר לא מבוטל של צעדים מאחור (בעיקר בגלל שהם יצאו לדרך לפנינו)

מהנתונים עולה שנשים צופות יותר באתרי וידאו ששייכים לערוצי טלוויזיה, כדוגמת nbc.com וצורכות תכנים ארוכים יותר מאשר הגברים שנמצאים זמן רב יותר מול אתרי תוכן וידאו שמעלים גולשים (אתרי CMGconsumer generated sites) כדוגמת youtube על הסרטונים הקצרים שבו.

חשוב להדגיש שבאתרי תוכן שמעלים הגולשים אין הכוונה רק לתוכן גולשים אלא גם לתוכן מקצועי וסמי מקצועי שלא מגיע ממקור טלוויזוני. אתרי CMG כגון mysace.tv או veoh שמובילים בטבלת אתרי הוידאו הנצפים משופעים בסדרות האינטרנטיות.

מסתמן שהפריים טיים לתכנים טלוויזיונים ברשת הוא בימות השבוע בין 12 ל14 בצהריים (כשהסיכוי שאשה צופה בתוכן הוא פי 2 וחצי יותר גדול מאשר שגבר צופה). זמן הפריים טיים לתוכן אינטרנטי שמעלים הגולשים הוא לייט נייט, בדגש על סופי שבוע מהשעה 23 בלילה ועד 6 בבוקר למחרת (כשהסיכוי שגבר צופה בתוכן הוא פי 2 וחצי יותר גדול מאשר שאשה צופה)

שכבת הגיל המשמעותית ביותר שצורכת תכני וידאו ברשת היא 18-24. נתון שבארץ בהכרח יהיה שונה בגלל השירות הצבאי. אני אסתכן בהערכה שבארץ השכבה הגדולה ביותר שצורכת תכני וידאו מתחלקת בין 15-18 ו21-24. עוד הערכה בנוגע לארץ היא שכרגע זמן הפריים טיים של תכני וידאו ברשת (מכל סוג) מתמקד בימות השבוע בערך מ14 ועד 18. סופי השבוע פחות אטרקטיבים.

נחזור לחו"ל. בחודש דצמבר האחרון 73 אחוזים ממשתמשי האינטרנט בארה"ב צפו בוידאו און ליין, כשזמן הצפייה הממוצע לחודש הוא שעתיים ועשר דקות.

אתרי הCMG מובילים בצורה משמעותית על אתרי ערוצי הטלוויזיה מבחינת כמות הצריכה (לשם הדגמה. בחודש דצמבר באתר המוביל youtube נצפו 2.6 בליון תכנים ואילו באתר של FOX, הראשון במדרג ששיך לרשת טלוויזיה, נצפו 364 מיליון תכנים) כמו כן עלה שצופים באתרי טלוויזיה נוטים להיות לויאלים יותר לאתר אחד מאשר צופי אתרי הוידאו הכללים שנמצאים בכמה אתרים.

הנתונים הללו מסמנים מגמה שקייימת בארץ כמו בעולם. פופלריות התכנים הטלוויזיונים ברשת עולה אבל היא שנייה לעליית הפופולריות של התכנים האינטרנטיים ברשת. אני חושב שהאתרים המנצחים יידעו לייצר שילוב נכון בין הפרופיל הגבוה של מוצרים טלווזיונים שיימשכו אנשים לאתר והתוכן המקורי האינטרנטי שישאיר אותם שם.

עדכון 8.8.09 סקר חדש של יאהו מציג נתונים שדומים לנתוני הסקר הזה ומספקים עוד מידע על הרגלי צפייה ברשת

3 thoughts on “גברים, נשים והרגלי צפייה בוידאו און ליין

  1. פינגבאק: עשרת הפוסטים הנצפים ביותר | תוכן וידאו באינטרנט - דניאל רבנר

  2. פינגבאק: עתיד הוידאו באינטרנט - חצי הכוס מלאה. | תוכן וידאו באינטרנט - דניאל רבנר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.