הבלוג המזמר של Doctor Horrible

banner.gif

ג'וס ווידון הוא היוצר הכל יכול של באפי ציידת הערפדים, אנג'ל, פיירפליי, Dollshouse, ועכשיו של מיני סדרה אינטרנטית בשם Dr. Horrible's sing along blog.  הסדרה המזמרת היא בלוג וידאו של אדם שחלומו הוא להיות ארכי נבל, מדען מטורף והחבר של הבחורה הנחמדה מהמכבסה, שבנוכחותה הוא מתקשה לדבר. את דוקטור הוריבל מגלם ניל פטריק האריס שקנה את פרסומו כד"ר דוגי האוזר, והוא משתמש בוידאו בלוג שלו בשביל לענות למכתבים (שמגיעים אליו רטובים על ידי הסייד קיק שלו "לחות") לפקשש ניסויים,  ולקרוא תיגר על האויב הגדול שלו "הפטיש."   

את המוסיקה לסדרה כתב ג'וס ווידון יחד עם אחיו החורג ג'ד ולמי שמכיר את פרק הקאלט המוזיקלי של באפי "Once more, with feeling" יש פה מנה שנייה של אותו הקסם, עם תבלון הומוריסטי כבד. הסדרה הזו היא תוצאה ישירה של שביתת הכותבים שהייתה בהוליווד, סיפר ווידון באתר, עם זמן פנוי בידיים ונסיון לבחון דרכים לעקוף את הכוחות השולטים בשוק, הם יצרו את מחזמר על ארכי נבל ישירות לאינטרנט. הסדרה יכולה לשמש בבתי ספר לתסריטאות כדוגמה להתפתחות נאראטיבית בשלוש מערכות לפי הספר, ויחד עם זאת היא מפתיעה ואפקטיבית.

למרות שווידון הוא סוג של כוכב רוק  עם עדת מעריצים נאמנה הנקראת wheadonites, לסדרה ערכי הפקה צנועים, יחסית לפרויקטים אחרים שלו. מדובר על 40 דקות והרבה לוקיישנים שצולמו במשך שישה ימים בלבד. לסדרה כבר יש אתר מעריצים משופע מידע ועל גודל ההצלחה של הסרטון הראשון (מתוך שלושה) שעלה ביום שלישי האחרון ניתן ללמוד מהעובדה שהאתר קרס תחת עומס  200,000 כניסות בשעה. הסרטונים גם זינקו לראש טבלת ההורדות בitunes במחיר של שני דולרים למערכה. המערכה השנייה עלתה ביום חמישי והשלישית ביום שבת ה19 ליולי. הסרטונים משודרים באיכות צפייה טובה ורציפה, דרך השרתים של Hulu, במסך גדול יחסית.

מודל ההכנסות של הסדרה מסתמך על הורדות מאתרים של תוכן בתשלום כמו Itunes  ובמכירות הDVD שייצא לאחר שהסדרה תרד מהאתר ב20 ליולי, חמישה ימים לאחר השקתה. אני לא מעונין לעודד פיראטיות (עתיד התחום תלוי במציאת מודל הכנסה שעובד) אבל  Itunes לא מאפשרים קנייה של תכנים בישראל, וגם Hulu כמעט ולא מאפשרת צפייה מחוץ לארצות הברית, אז אני רק סיפרתי לכם על הסדרה ועל כך שהתכנים האלה מסתובבים ברשת, ועל כך שאתם חייבים לראות את זה.

על מנת שלא לסיים את הפוסט בנימה שמשתמעת לשני פנים, אציין שאת הסדרה ניסיתי לראות תחילה דרך דפדפן האקספלורר אבל הצפייה הייתה מגומגמת וקטועה. שנייה לאחר מכן פתחתי את האתר דרך דפדפן הפיירפוקס (גרסה 3) והסרטון רץ חלק ורציף. השועל אכן שועל.

 עדכון: חודש וחצי אחרי היציאה של הבלוג המזמר, הסדרה עדיין מחזקת את מעמדה הקאלטי עם אתר שבו ניתן להירשם לליגת הרשעים בסדרה, פסקול מצליח, דיוידי בדרך וקומיקס שמספר את תחילת דרכן של הדמויות. עוד על ההתפתחויות ניתן לקרוא  פה.

5 thoughts on “הבלוג המזמר של Doctor Horrible

 1. יורם שפר

  שביתת התסריטאים עשתה רק טוב.
  לפתע אנשים מגלים שהם יכולים להגיע לקהל לבד, אחרי שריפו את ידיהם באמירות "אין לך סיכוי."

  מתי שובתים אצלנו?

 2. ווידונייט

  תודה על החדשות. לא הייתי סולח לעצמי אם לא הייתי רואה את זה בשבוע הראשון.

 3. פינגבאק: ניו הוליווד | תוכן וידאו באינטרנט - דניאל רבנר

 4. פינגבאק: הולו (hulu) | תוכן וידאו באינטרנט - דניאל רבנר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.