הדמיון של HBO

לכאורה, האינטרנט כפלטורמת תוכן הוא הדבר הגדול הבא כבר הרבה זמן, כל גוף טלוויזיוני גדול שחפץ בכך כבר יכל היה לקחת את ההובלה אל העולם החדש. אבל מרבית הרשתות מציגות גרסה מעובדת לאותם תכנים וממתינות לראות מה יעשו לפניה. לא בHBO. הרשת האמריקאית ממשיכה להוביל ולהרוויח על ידי אסטרטגיה בטוחה של הימור על חדשנות.

פרויקט חדש של החברה בשם IMAGINE מציג דרך לספר סיפור שהייתה בלתי אפשרית לפני הטכנולוגיה של האינטרנט. בכניסה לאתר של אימג'ין אתה נתקל בקוביה כשעל הדופן שלה מוקרנת סצנה של שוד. כאשר אתה מזיז את הקוביה אתה רואה את אותה הסצנה, באותו הזמן, אבל מארבעה צדדים שונים.

פונקציה נוספת מאפשרת לך לעשות זום אאוט מתוך הקוביה לגלות שאתה מול גריד תלת מימדי ענק שמשובץ בקוביות נוספות. כל קוביה כזו היא סצנה אחרת בסיפור, והממשק הגראפי מאפשר לך לשוטט במפה הזו ולעשות זום לתוך סצנות אחרות.

מה שנוצר הוא דרך אקטיבית לגלות סיפור. בניגוד לדרך הליניארית הכמעט בלעדית לתרבות העלילתית, אתה יכול לצפות בסצנות לפי הסדר שבו אתה בוחר. אתה גם יכול לצפות בכל סצנה מכמה זויות ובדרך הזו להרכיב את הסיפור. המעבר בין הצדדים מגלה עוד אינפורמציה על הסצנה כך למשל  מה שנראה כמו פנטומימאי ש"נתקל" בקיר שקוף בצד אחד של הקוביה, מתגלה כנסיון נואש שלו לצאת מרכב ששוקע אל מתחת למים.

הביטוי הגראפי של הסצנה כקוביה בעלת ארבע זויות והגריד התלת מימדי כדרך שבה הם מפוזרות בעלילה מאפשר התמצאות כמעט אינטואטיבית בתוכן. בנוסף זמינה לך מפה דו מימדית של הסצנות בהן ביקרת ומד התקדמות שנות אינדיקציה לכמה מן הסיפור נחשף.

הסיפור של אימג'ין כולל שוד אמנות, זוגות שבוגדים ופצצה שמתקתקת. אני חייב להודות שלמרות שמאוד קל להתרשם מהפורמט ומההפקה, קצת קשה ליהנות מהסיפור במהירות הסטרימיניג המקובלת בארץ. אמנם כל סצנה היא 2.5 דקות אבל כל קוביה היא למעשה ארבעה סרטונים וזמן ההטענה פוגם בזרימה של החוויה. מתגובות ברחבי העולם עולה, שבמהירות סטרימינג תקינה, חווית הצפייה והגילוי אורכת בסביבות השעה וחצי.

דבר מהותי שחשוב להבין לגבי אימאג'ין הוא שמדובר בקמפיין פרסומי לא פחות מאשר חווית תוכן. מטרת האתר והסיבה להשקעה בתוכן נעוצה ברווח המיתוגי שHBO מקבלת מהפרויקט. הסיפור והאתר מובלים על ידי הסיסמה HBO – Its more than you Imagined. השם בו החברה מייחצנת את הפרוייקט הוא Brand experience והקוביות האינטרנטיות מקבלות מימוש פיזי דרך מיצגי קד"מ של קוביות ענק מרוצפות מסכים שמגיעות לערים מרכזיות בעולם. 

hboimagine-320x200hbo_cube-3989-525x350-320x200

1 thought on “הדמיון של HBO

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.