הלהיטים הויראליים של 2008

עונת הסיכומים היא זמן טוב לערוך סיכומים וברוח המובן מאליו אני מביא לכם את עשרת הסרטונים הנצפים ביותר בשנת 2008:

הרשימה מכילה את סרטוני התוכן לאינטרנט (גולשים ומקצועי) הנצפים ביותר מסך אתרי הוידאו ברשת. היא אינה כוללת וידאו קליפים שסך הצפיות לבד שלהם עולה על כל קטגוריה אחרת. אם הרשימה הייתה מורכבת מעשרת הסרטונים הנצפים ביותר, על פי מספרים נטו, וללא שום סינון, אז קליפים היו מהווים שמונה מתוך העשרה. אותם השירים הנצפים ביותר הם לא בהכרח היו השירים הנמכרים ביותר השנה, או להיטי הרדיו הגדולים, אבל הם היו השירים האהובים ביותר על דמוגרפית הtweens שמשתמשים ביו טיוב כנגן שבו הם שומעים את השיר שוב ושוב.(מגמה רווחית ליו טיוב ע"ע הפוסט הזה). הקליפים האלו לבדם מייצרים 370 מיליון צפיות וברשימה מככבים האחים ג'ונאס, מיילי סיירוס, לאונה לואיס וריאהנה.

כמו כן הרשימה הזו לא כוללת את הרגעים הטלוויזיונים הכי נצפים ברשת ב2008 שששיכים רובם ככולם לאולימפיאדה (פלפס) או לבחירות בארה"ב.  בין הקטעים הבולטים ניתן לציין את הנאום של אובמה על פוליטיקה וגזע שזכה ל40 מיליון צפיות (37 דקות!!!), את הראיון המביך של פיילין, ואת החיקויים שלה על ידי טינה פיי.

10. Test your awarness– מבחן ערנות קטן שהוא גם פרסומת לזהירות בדרכים

9. Baltimore Cop Vs skateboarder – מצלמה ביתית תופסת שוטר מבלטימור שהמדים עלו לראש מוציא את האגרסיות שלו על ילד עם סקייטבורד.

8. Beatles Baby – ילדון קוריאני ששר את היי ג'וד

7. Frozen Grand Central – נסוי חברתי שבו 200 אנשים מחבורת Improv everywhere פשוט קפאו על מקומם באמצע היום בתחנת הרכבות של ניו יורק, למשך חמש דקות (וזאת כדי לראות את תגובתם של ההמונים שלא היו שותפים בסוד הניסוי)

6. Christian the Lion – סיפור האיחוד המרגש של האריה כריסטיאן עם האנשים שהצילו את חייו כגור והחזירו אותו לטבע.

5. Ken Lee – אודישן ל"כוכב נולד הבולגרי" שבו הנבחנת עושה שמות בWithout you של מריה קארי

4. Kobe Jumps over a car – קובי ברייאנט קופץ מעל אוסטין מרטין שנוסעת לעברו בפרסומת ויראלית מבית נייק.

3. Fred Goes Swimming – כוכב היו טיוב בפרק שזכה ל13 מליון צפיות. (עוד על פרד בפוסט הזה)

2.Paris Hilton Respnds to Mcain Ad – כשג'ון מקיין השתמש בדמותה של פריס הילטון למחות על הנוער של היום, הנוער של היום לא נשאר חייב.

1. Yes we Can – ההתגייסות המוזיקלית של Will I Am לקמפיין של אובמה והתתגייסות של הידוענים לקמפיין של Will I am. 

נדמה לי שהרשימה הזו מוצלחת פחות מזו של שנה שעברה מבחינת איכות ורעננות התוכן אבל ניתן ללמוד ממנה שהוידאו באינטרנט הגיע להמונים. זאת, כי בדומה למדיות המונים אחרות, היכולת העיקרית שמושכי הרייטינג מפגינים פה היא היכולת למשוך רייטינג.   

בעיני יש פה גם איזושהיא התפוצצות בועה ויראלית, כי הדבר האחרון שאפשר להגיד על 2008 הוא שהיא לא הייתה שנת צמיחה מדהימה ומטורפת לתוכן וידאו באינטרנט שייצר יותר רעננות, תחכום, והתקדמות מכל מדיה אחרת. עם עשר שעות של וידאו שמועלות כל דקה ליוטיוב, היכולת למשוך קהל בדרכים ויראליות הפכה קשה עד בלתי אפשרית ובעיקר מאמץ שלא ממש מצדיק את עצמו. תוכן גולשים או קידום ויראלי בפני עצמו הוא כבר לא הדרך לעשות ביזנס ברשת ולכן ההתבגרות של המדיום לא נמצאת ברשימה הזו.

2 thoughts on “הלהיטים הויראליים של 2008

 1. מיקי

  הכול מצויין כרגיל מלבד המסקנות בסוף על הויראליות .הרי הרשימה שלך היא של סרטונים ויראליים שאתה "מדביק" לאחרים אז איך אפשר לבטל את הויראליות.
  סרטון ויראלי הוא כזה כשהוא מגיע למספר צופים גדול. זה לא רק יוטיוב, אפשר לשלוח קובץ לרשימת מיילים והוא מפיץ את עצמו מבלי להיות בפלטפורמה פופולארית. אחד "היתרונות" של הוירוס הרפואי הוא היכולת להפיץ את עצמו למרות מחסומים שנבנים כדי להגן מפניו, כך גם בסרטונים היכולת להגיע לכמות צופים גדולה בצורה מחתרתית ,פתוחה לכול (לא רק לבעלי הממון) ותמיד תמצא איך "להדביק".

 2. admin מאת

  הי מיקי.

  הסרטונים שיש פה הם הסרטונים המופצים ויראלית הכי נצפים ב2008. טענתי היא שרשימת הסרטונים הנצפים ביותר ב2008 היא רשימה שונה מהותית וגם רשימת הסרטונים הכי מרוויחים היא רשימה שונה מהותית.

  יש פה עניין סמנטי, כי בכל הפצה ברשת יש אלמנט ויראלי, אבל מה שנהוג לשייך ל"קידום ויראלי" דהיינו נעלה סרטון מגניב ליו טיוב וכולם יראו אותו "כי הוא ויראלי" פחות עובד בעיני כי הוא מתחרה מול כמות סרטונים שהפכה בלתי אפשרית

  אני עדיין חושב שהאינטרנט מספק את פתרון הוידאו הפרסומי הכי אטרקטיבי, אבל הוא יותר בסגנון: "בוא תעשה סרטון מגניב (בתקציב נמוך יחסית) ואם נעשה עבודה טובה אז מי שיחפש אותך או שכמותך ימצא אותו"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.