חטיבת ג'ימיני – בקרוב על המסך הקטן

הרשת רוגשת באזז לקראת סדרת אינטרנט חדשה מבית NBC בשם Gemini Division. הסדרה בכיכובה של רוסאריו דואסון ובעלות של 2 מיליון דולר עלתה ביום שני האחרון באתר הסדרה.  לסדרה חמישים פרקים והיא מייצגת קפיצת מדרגה בתוכן וידאו באינטרנט, או מסכמת את סך כל הידע שנרכש עד כה בתחום בגיבוי ערכי הפקה גבוהים במיוחד.  

 מבחינת הצופים הסדרה מקבלת תשומת לב בגלל שמדובר בעיבוד לקומיקס אהוב באותו השם. את מין הדמות הראשית שינו היוצרים מגבר לאשה בשביל לאפשר לדואסון לככב, אבל מכיוון שמדובר בכוכבת שאהובה על קהל ה sci fi, הם מקווים שהצעד לא התקבל בהתנגדות. מבחינת התעשייה הסיבה לתשומת הלב שהסדרה מקבלת היא בגלל שזו פעם ראשונה שהוליווד עושה ניסוי בסדר גודל כזה בסדרת אינטרנט. הן בהשקעה והן בעובדה שכוכבת בסדר גודל של דואסון מובילה את הפרוייקט (ואף משמשמת כאחת ממפיקותיו). הסדרה יוצאת לדרך במקביל בפלטפורמות סלולריות, VOD , משחק מחשב כיאה למוצר מבוסס קומיקס ופלטפורמת ARG אינטראקטיבית שבה המשתתתפים לוקחים חלק בסיפור כסוכנים נוספים.

הסדרה שצולמה כולה מול מסך ירוק מספרת את סיפורה של קצינת משטרה קשוחה בעתיד הלא רחוק. בעקבות רצח הגבר המושלם שלה, היא מגלה שאין כזה דבר גבר מושלם – הוא היה צורת חיים רובוטית. אבל רגש  זה רגש והיא יוצאת לנקום בארגון המסתורי The Gemini Division. בנוסף לצילום קלאסי, הסדרה משתמשת במייל וידאו, וידאו בלוג וצילום מתוך המכשיר הסלולרי כנקודות המבט של הסדרה (מי אמר השמת מוצר?).  

ff_gemini2_f.jpg       rd2.jpg          two-person-photo.jpg 

את הסדרה לא ניתן לראות בארץ, כרגע, כי הצלחה הניסוי בארצות הברית משמעותו שניתן למכור את הסדרה להפצה בעולם. הצלחה בניסוי גם אומרת רוח גבית חזקה לתעשיית הוידאו והשקעות דומות מבתי הפקה נוספים. חוסר הצלחה יכול להיות בעייתי באותה מידה.

בגלל שלא יכלתי לראות את הפרקים אין לי דעה על התוכן. מצד אחד מקצוענים עשו אותה אבל מצד שני זה מסוג הפרוייקטים שבהם מימון של "מבוגרים" מטעם חברות הטלויזייה מביא איתו הנחיות תוכן שהם חושבים ש"הצעירים אוהבים." מצד שלישי הסדרה הופקה במימון עצמי ורק במהלך ההפקה הושגה עסקה ההפצה עם NBC ועם Myspace, אז נחכה ונראה.

עדכון 5 באוקטובר: הסדרה קיבלה ביקורות מעורבות. זו למשל ביקורת לא חיובית אבל מנומקת מצויין. יחד עם זאת, נראה שהוליווד כבר שיחררה את הרסן ללא קשר לחטיבת ג'מיני ותכנים מקצועיים רבים כבר עושים את דרכם מגבעות הוליווד למסך הקטן.

2 thoughts on “חטיבת ג'ימיני – בקרוב על המסך הקטן

  1. יורם

    אינשאללה יצליחו – זה יהיה סמן לכולנו, אם כי העובדה שמדובר בעיבוד של קומיקס ובכוכבת מתחום ה – Sci Fi הופכת את כל העסק לקל יותר להעברה למשחקים וסלולר.

    העברה של המודל לתחום העלילתי או התיעודי היא קפיצת מדרגה ולא תהיה, גם אם המודל יצליח, "אחד לאחד".

  2. פינגבאק: ניו הוליווד | תוכן וידאו באינטרנט - דניאל רבנר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.