טים ואריק – הומור נישתי רחב.

טים היידקר ואריק וורנהיים הם צמד קומיקאים אמריקאים שזכו השנה בפרס הWebby  (הפרס הנחשב ביותר שניתן על הישגים בתחום האינטרנט) עבור המשחק הטוב ביותר. הם מתוארים באתר כמי שיצרו וידאו קומי אינטרנטי עוד בטרם עידן הyoutube. הצמד נפגש בבית הספר לקולנוע היכן שיצרו סרטונים על מנת לשעשע אחד את השני. לאתר אינטרנט שהם הרימו הם המשיכו להפיק קטעי וידאו דלי תקציב שהפרמטר היחידי שלהם הוא שהם הצחיקו אותם.

ב2004 יצר הצמד שני פיילוטים לסדרת אינטרנט בשם Tom goes to the Maoyr כאשר חומר הגלם הויזואלי של הסדרה מורכב מצילומי סטילס של טים ואריק שעברו פילטר "מכונת צילום" בפוטושופ,  בתוספת איורים בסיסים וצילומי רקע נטולי פרפורציה. הסדרה עוקבת אחר טום, בחור מבולבל ומלא בכוונות טובות, שלוקח את הרעיונות שלו לראש העיר החביב והדבילי של ג'פרסון (פיילוט הפרק השני בראש הפוסט). הסדרה צדה את עיניו של בוב אודנקירק (חצי בצמד Mr.show) שהפיק אותה עבור Adult swim – רצועת שידור קומית למבוגרים בלבד. 

הסרטונים של הצמד מתאפיינים בשני אלמנטים מרכזיים: לואו-טק והומור ייחודי. בחזית ערכי ההפקה, התקציב הנמוך הוא לא אלמנט שמגביל אותם אלא אחד שהם נושאים בגאווה דרך יצירתיות ודרך סטייל ויזואלי שמרגיש כאילו תקציב נמוך זה יותר ממה שהם צריכים. הלוק הלואו טקי משתלב עם ההומור היבש והאבסורדי שמוגש בפנים חתומות ולעיתים רבות ללא פאנץ' ליין. ההשוואה המתבקשת היא לאנדי קאופמן, או מונטי פייטון וכריסטופר גסט שהצמד מציין כמקורות השראה.

את שפע הסרטונים של הצמד אתם מוזמנים לחקור בעמוד הזה או בעמוד הזה. בין השאר תמצאו עיבודים ויזואליים למתיחות טלפוניות או מופעים מוזיקלים שמככב בהם אדם עם פחד במה  שגורם לאקזמה שלו לפרוץ.

טים ואריק עשו מה שהצחיק אותם ודרך פלטפורמת האינטרנט הצליחו להצחיק קהל גולשים רחב ובהמשך, קהל טלוויזוני רחב. ההומור המאד נישתי גרם להם להתבלט לכדי תופעת קאלט שזוכה למחוות גולשים, סדרות אינטרנט, סדרות טלוויזיה ועכשיו לפרס webby ראוי.

3 thoughts on “טים ואריק – הומור נישתי רחב.

 1. יורם

  חמוד ביותר.
  אולי תוסיף פוסט על מישל גונדרי, גם הוא זוכה הפרס?
  ה – Sweding שלו הוא רעיןו מבריק להעשרת תוכן גולשים ודרכים להגיב על סרטים.
  לדעתי עולם חדש נולד.
  http://www.bekindmovie.com

 2. פינגבאק: סדרות אינטרנט ששווה להכיר 3 | תוכן וידאו באינטרנט - דניאל רבנר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.