יומולדת שנה לבלוג

היום לפני שנה העליתי את הפוסט הראשון לאתר. ובמעמד חגיגי זה חשבתי שזו הזדמנות טובה לעצור ולספר קצת על ההתחלה של הבלוג.

אני חושב שנקודת המפנה הייתה בפסטיבל ראש פינה באוקטובר 2007. (זה נורא דרמטי להגיד ששם זה קרה, יותר נכון להגיד ששם תהליך התבשל להחלטה) היה הרבה באזז על אינטרנט ותוכן וידאו באינטרנט אבל אף אחד לא ממש ידע להגיד מה זה. אז זה קרץ לי: תחום חדש, פחות מאוכלס, עם אופק גדילה, שהוא המשך של התעשייה ומשיק לנסיון ולתשוקה שלי.

התייעצתי עם שני חברים: ינאי הנגבי (Online Rambo) סיפר לי איך לנהל בלוג מקצועי ולמה זה כדאי. וקובי נזרי (Oridian) הסביר איך עובד הצד הפרקטי של הרשת. דהיינו, מה מפרסמים רוצים ואיך מביאים לזה קהל . התחומים שמהם אני באתי הוא התוכן עצמו (איך לספר סיפור), חיבה לתרבות רשת ושיווק.

הבלוג היה מחשבה שיווקית. כרטיס ביקור ברשת שאומר במקומי שאני יודע על מה אני מדבר. (אני עדיין חושב שזה התפקיד החשוב ביותר של הבלוג), אבל מה שגיליתי הוא שהעבודה עליו, הצורך לייצר פוסטים על המחקר והעדכניות שהם דורשים, הוא זה שלמעשה מייצר את אותו ידע.

התחלתי לייצר מאמרים בתחום (שפרסמתי בדה מרקר קפה) בשביל לצבור כמות תוכן ראשונית איתה להתחיל את הבלוג. הקו שהנחה אותי היה לדבר ניו מדיה בשפה של אולד מדיה. כשהגעתי לשבעה שמונה מאמרים, התחלתי לעבוד על האתר. שוב צצו שני דברים שעבדו לטובתי: האחד זה וורדפרס- תוכנה מדהימה בעיני שמגלמת את מלוא הפוטנציאל של הרשת להעצמה אישית והשני זה מאיר פינטו (Pinto Photography) שיודע איך לנצל את מלוא הפוטנציאל של תבניות הוורדפרס.

בלוג יכול להיות הרבה כאב ראש (לשמור על הקוראים ולשמור על SEO זו התחייבות) אבל זה מחיר ששווה לשלם בשביל הערך המוסף והעצמאות שהוא מספק. אני רוצה להודות למי שקורא את הבלוג ולמי שממליץ עליו. במיוחד תודה ליורם ומיקזי, המגיבים הכי קבועים שלי וגם המבקרים הכי כנים של הפוסטים. ותודה גם לעינת. אני מכריח אותה לקרוא את הפוסטים והיא מכריחה אותי לעשות הגהות.

8 thoughts on “יומולדת שנה לבלוג

 1. מיקזי

  תודה על הפירגון אבל אתה זה שמתאמץ אז תודה לך והמון מזל טוב

 2. מיכל

  יומולדת שנה שמח!
  בתור מישהו שנכנסה לעולם הוידאו באינטרנט, הבלוג המשובח שלך מאוד עזר ועדיין עוזר לי, תודה רבה!!!

 3. יורם

  מזל טוב, מצטער שהגבתי רק עכשיו.
  אתה עושה עבודה מצוינת ואני מפנה אליך סטודנטים תועים כל הזמן (התחלתי ללמד השנה, בדיוק את התחום הזה).
  היה מענין מאוד לקרוא על התהליך שעברת.
  א-פרופו, אתה מוזמן להגיב על מאמר שעוסק בנקודת "כאב הראש" של בלוג או אתר אישי: http://www.docmovies.com/He/new-media/create-site-for-your-movie/1-latest-news/112-how-to-build-internet-site

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.