כוכבים ברשת

מהפכת האינטרנט היא אחת המהפכות הגדולות והמשמעותית ביותר שידעה האנושות, היא יצרה את הבמה הכי גדולה בעולם, היא שינתה חיי יומיום, היא אפשרה דיאלוג תרבותי ומסחרי בהיקפים שלא היו לפני והיא לא עשתה את כל זה רק בשביל שיהיה עוד מקום להקרין תוכן טלוויזיוני.

תוכן וידאו באינטרנט, כתוכן עצמאי, שמיועד לאינטרנט, מדבר את השפה ומנצל את הפלטפורמות המיוחדות שלו, נמצא בהתפתחות משל עצמו, וכמו האינטרנט גם ההתפתחות שלו היא בשנות כלב. לראייה, יו טיוב רק בן חמש! חמש שנים שבהן עברנו מתמונות שאפשר להעביר במייל, לתוכן גולשים, לתוכן טלוויזיוני מכל העולם ויותר ויותר לתוכן פרימיום לאינטרנט.

המגמה הבלתי נמנעת הזו לא נעלמת מעיני המפרסמים, הזכיינים, בתי ההפקה והאוכלוסייה שקוראת להוליווד בית. טפטוף של הופעות אורח של כוכבים ברשת הפך לשטף של תוכן לאינטרנט בכיכובם של מי שמכנים את המסך הגדול בית. ברשת הם יכולים להרשות לעצמם להשתתף בפרויקטים פחות מדוללים וליצור דיאלוג אינטימי הרבה יותר עם הקהל שלהם.

 מהצד השני ניצבים המפרסמים שמגלים את האינטרנט כבית שבו הם יכולים ממש ליצור את התוכן ולא רק לממן אותו דרך פרסומות. השילוב בין הרשת (על 4 מיליארד המחוברים אליה), המפרסמים והכוכבים כבר יצרו לא מעט פרויקטים שזכו להצלחה גדולה.

 לדוגמה: ליסה קודרו (פיבי מ"חברים") מככבת בסדרה עתירת הכוכבים Web Therapy שהופקה במימון לקסוס. קודרו משחקת פסיכולוגית (שצריכה טיפול באופן נואש) שמפתחת שיטת אנליזה וטיפול בשלוש דקות דרך האינטרנט. הצלחת הסדרה הובילה את לקסוס להפקת עונה שנייה ושלישית וזכויות השידור של החומר נרכשו לקנייה בידי רשת הטלוויזיה Showtime.

Clark and Michael– סדרה מבית ABC ובכיכובו של מייקל קראה (מתהילת "משפחה בהפרעה" ו"סופר באד")על שני לוזרים שחולמים לעשות סדרה ושוכרים צוות הפקה על מנת לתעד את מסעם לפסגה. בפועל הם נכשלים בחוסר חינניות פוטוגנית (לפוסט על הסדרה)

חברת איקאה הצטרפה גם היא לטרנד וגייסה את איליאנה דאגלס (סיינפלד, עמוק באדמה) לסדרה קומית שמתרחשת בסניף של החברה בקליפורניה. בסדרה Easy to Assemble איליאנה מואסת בחייה כשחקנית ופותחת בקריירה של זבנית בחנות. בעקבות הצעד שלה כוכבים אחרים מתחילים להגיע וגם הם לא מצליחים להרכיב את הרהיטים או לבטא את שמם.

 רוסריו דאוסון (השעה ה-25 ו-sin city) מככבת ב-Gemini Division – סדרת אינטרנט שצולמה כולה מול מסך כחול ומספרת את סיפורה של קצינת משטרה קשוחה בעתיד הלא רחוק. בעקבות רצח הגבר המושלם שלה, היא מגלה שאין כזה דבר גבר מושלם – הוא היה צורת חיים רובוטית. אבל רגש זה רגש והיא יוצאת לנקום בארגון מסתורי. הסדרה עושה שימוש נרחב בצילום במכשיר סלולרי של חברת Verizon, שמימנה את הסדרה.

 לעתים הרשת הופכת לבית הנכון עבור הכוכב המעודכן. יוצרים כמו ספייק ג'ונז (ארץ יצורי הפלא, להיות ג'ון מלקוביץ') עושה הקרנת אונליין אחת לשעתיים של רומנטיקת הרובוטים שלו I'm here, אשטון קוטשר פתח חברה לתוכן אינטרנטי בשם Katalyst Films. וויל פארל (אחים חורגים, SNL) מארח כוכבים מהשורה הראשונה ושותף באתר הקומי Funny or Die ומעבר לאוקיאנוס, כוכבי "הממלכה הקטנה" ("הישראלים" הבריטית) נכנסו כשותפים לגרסה הבריטית של אותו אתר. (אפרופו כוכבים וFunny or Die, לא להחמיץ את סדרת ראיונות שבהם זאק גאליפיאנקיס (בדרך לחופה עוצרים בוגאס) עושה שמות באורחים מפורסמים

 גם בארץ יש כוכבים שפורצים את הדרך שעוברת בין הטלוויזיה לרשת. ביניהם ניתן למנות את דרור קרן ואלון נוימן שעשו את שחקנים, שרון אלכסנדר שהרחיב את גבולות המיזנטרופיה בחייו הנפלאים של הסלב, תומר שרון בקרטושקס והתוספת האחרונה: עוז זהבי שיחד עם עדי נוימן מנחים את הריאליטי Twentyfourseven and the city שמתרחשת בניו יורק.

למה הם באים לשם? כי זה כיף. כי זה ממתג אותם כחדשניים, כי הביקורת והצנזורה הרבה פחות נוקשה, כי ערכי ההפקה מתקדמים במהירות האור למה שאנחנו מורגלים לו בטלוויזיה. הם שם כי זה מגניב והם שם כי מתישהו כולם יגיעו לשם, אז למה לא להיות ראשונים?

הופיע לראשונה בדה מארקר – שיווק

3 thoughts on “כוכבים ברשת

  1. admin מאת

    זה יותר נופך בקטגוריה של קידום טלוויזיוני ברשת מאשר סדרות אינטרנט (שמיועדות ומופקות להתחיל ולהסתיים ברשת)ץ בלי קשר , זו יוזמה מוצלחת ונכונה בעיני.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.