סדרות אינטרנט ששווה להכיר 5

רשימה חלקית נוספת של סדרות אינטרנט שמסמנות את הפוטנציאל של תוכן מקורי ברשת:

The District – סדרה שמתארת את מאה הימים הראשונים לכהונתו של אובמה כאילו היו דוקודרמה מבית MTV (בסגנון The Hills). הפארודיה משתמשת בצילומי ארכיון, עריכה קליפית וווייס אובר של חקיין אובמה על מנת להביא תוצאה משעשעת, ומפתיעה בהתחשב בעובדה שהיא הפקה של מותג החדשות Newsweek.

Routes – דוקו דרמה שהיא גם סדרה חינוכית מבית ערוץ 4 הבריטי. הסדרה חושפת את התפתחות מדע הגנטיקה וההשלכותיו על העתיד כפי שאנו למדים ממסעה (האמיתי) של קתרין ראיין – סטנדאפיסטית מוערכת שלוקה בסרטן בפעם השנייה ומבקשת להבין מדוע. הסדרה המושקעת (מתוכננים שמונה פרקים) יושבת באתר עתיר תוספות אינטראקטיביות, ביניהן תחרויות, פורומים, ומשחק ARG שמתפתח באתר.

Star-ving – דייויד פאוסטינו (הילד ב"נשואים פלוס") הוא כבר לא ילד. אין לו כסף ואין לו קריירה. החבר הכי טוב שלו קורין נמק שלא מצליח לשחזר את תהילתו ככוכב "פארקר לואיס." יחד הם מנסים ללא הצלחה ולשחזר שביב ממעמדם הישן ובדרך מצליחים לאבד גם את מעט הכבוד העצמי שעוד יש להם. הרעיון לא חדש אבל ההפקה חביבה, מושקעת והולכת צעד קדימה מבחינת בוטות.

With the Angels – סדרה דרמטית מיוצרי Lonleygirl ומבית ההפקה של strike.tv שמתארת את ההתמודדות של יוצאת עיירה קטנה בארקנסו עם החיים בהוליווד. ביישנית מכדי לדבר היא מתקשרת דרך מצלמת הוידאו (פוסט על strike.tv והסדרות המשובחות הנוספות שבו)

Bronx World Travelers – ה"הארלם גלובטרוטרס" הם סוג של להטוטני כדורסל שעושים טריקים מדהימים להנאת הקהל. חלק מהמופע הוא משחק מול קבוצת כדורסל "נורמלית" שעליהם הגלובטרוטרס מיישמת את התעלולים המשפילים. עכשיו, דמיינו שאותה קבוצה (שנולדה על מנת להחוויר בהשוואה) היא קבוצה אמיתית, עם בעיית מוטיבציה, עם מאמן שבאים אליו בטענות ועם רקורד של 125 הפסדים.

Voicemail סדרה שבה כל מה שאתה שומע הן הודעות (אמיתיות) של מזכירה אלקטרונית ואילו מה שאתה רואה זה את ההתנהלות של מייק, מקבל ההודעות. האודיו של תוכן ההודעה והוידאו של הסיטואציה הויזואלית מתנגשים ליצירת משמעות נוספת לסיפור הקומי. (פוסט על הסדרה)

Tom and Sam are Stuck – סדרת sci fi שעוסקת במסע בזמן וזאת ללא תקציב מיוחד. בשנת 2346 טום מעניק לאחיינו האהוב סאם מתנה לקראת החתונה, חופשה בשנות השבעים. בגלל טעות ושלומיאליות הם מגיעים ל2008  ומאבדים את מכונת הזמן. הם מתעדים בוידאו מנסים לפענח מה קורה סביבם ולחזור הבייתה. הדבר היחיד ששייך לעתיד הן ההשקפות שלהן.

לא סדרות אינטרנט אבל יצרני תוכן סדרתי:

שחקנים – סדרת מערכונים של דרור קרן ואלון נוימן שמופיעים כפוסטים בתוך בלוג בו הם פורשים את החברות שלהם, את "מאחורי הקלעים" של המקצוע ומערכונים שהם נהנים לעשות ביחד. פרוייקט ראוי מבית נענע 10.

The Lonley Island – אנדי סמברג וחבריו הם האנשים מאחורי הsnl digital shorts – קטעי וידאו קומיים שצולמו במצלמת וידאו דיגיטלית ונערכו באמצעים ביתיים. הקטעים  הופיעו בתכנית Saturady Night Live היוקרתית והמשיכו לתהילה ויראלית.  בנוסף הם יצרו את סדרת האינטרנט המצליחה The bu (פארודיה על סדרות נעורים, פרק ראשון מצחיק בלינק). ושירים הומוריסטים כמו I'm on a boat או Jizz in my pants שזכה ל25 מיליון צפיות.

Handsome Donkey – ארבעה בחורים אמריקאים עם מצלמה וחיבה לאבסורד שעושים מערכונים וסדרות אינטרנט. במיוחד מומלץ le montage – פארודיה חכמה על מונטאז'ים ששלטו בקולנוע בשנות ה 80 עת כניסתו של הוידאו קליפ המוסיקלי למיינסטרים.

חד פעמי:

Oprah is Dead – סרטון קצר שהוא חזיון פוסט אפוקליטפי על האבדון שישרור בעולם עת אופרה וינפרי (תבדל"א) תלך לעולמה. 23 אלף צפיות ביומיים הראשונים.

3 thoughts on “סדרות אינטרנט ששווה להכיר 5

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.