ספיידרמן האיטלקי

קשה לדבר על יצירה עצמאית ברשת כז'אנר נפרד כי כמעט כל היצירה ברשת היא כזו. אבל בכל זאת יש מקבילת תוכן בניו מדיה לאותו וייב של קולנוע עצמאי שמרגיש רעב יותר, חדשני יותר, דל תקציב יותר ולתחושה שהיוצרים עשו משהו שמדליק אותם והקהל בא מעצמו. 

סדרת אינטרנט אוסטרלית בשם The Italian Spiderman היא פארודיה בת עשרה פרקים על B movies איטלקיים משנות השישים שבהם נוכסו גיבורים אמריקאיים בצורה דלת תקציב ודלת מוסר. גיבור העל בסדרה הוא גס רוח, גרגרן, בעל שפם שמשמש כבומרגנ, ליבידו אגדי, אובססיה לקפה, שליטה מוחית  בתרנגולים ופינגווינים, יריב על בשם קפטן מקסימוס ומדי פעם הוא משגר את עצמו.

הסדרה נולדה מתוך טריילר לסרט פיקטיבי – פרוייקט סטודנטים שהועלה לרשת בנובמבר 07. לאחר מיליון וחצי צפיות הושג מימון של כ15,000 דולר להפקת עשרה פרקים לרשת על ידי Alurgo Entertainment. מיליוני הצפיות הביאו להקמת קו מרצ'נדייז כיאה למותג של גיבור העל שכולל סינגל של שיר הנושא וחולצות שנושאות את הלוגו שלו. ההצלחה גלשה אל מעבר לגבולות הרשת והסדרה ויוצריה קיבלו סיקור טלוויזיוני ברחבי העולם.

"ספיידרמן האיטלקי" עלה לרשת עם סיפור מסגרת עשיר (ופיקטיבי כמובן) שמתחיל מכך שהשלטונות באיטליה קבעו שהסרט המקורי אינו ראוי לצפייה עם סיום עריכתו ב1968. מפיק הסרט, אלפונסו אלורגו, התעקש להראות את היצירה שלו לעולם ושלח את העותק היחידי לניו יורק. הספינה עליה היה העותק, טבעה, הסרט אבד לעולמים ואלפונסו חזר לביים פורנוגרפיה…בשנת 2006 הנכדים של אלפונסו, ויולדי וורדי (שניתן להכיר בסרטון הזה), מצאו את הספינה הטבועה, השיגו את העותק הרטוב, ייבשו אותו והעלו אותו לרשת בעשרה חלקים, לתהילת סבם.

תודות לאמיר קוטיגרו (קוטי) שהכיר לי את הסדרה ובעצמו חלק מחבורה שיוצרת תוכן עצמאי לרשת בשפה ייחודית  שניתן לראות פה.

3 thoughts on “ספיידרמן האיטלקי

  1. פינגבאק: הספיידרמן האיטלקי ועוד 8 סדרות אינטרנט שחובה להכיר | חורים ברשת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.