עשה תוכן בעצמך

animasher-2-110x90.jpg

שתי תוכנות חדשות מאפשרות לייצר תוכן בצורה עצמאית מנוחיות המחשב שלכם. דרך ממשק פשוט ובעזרת כלים של אנימציה הן מאפשרות לעשות סרטונים קצרים שבהם האפשרויות הקריאטיביות הן בלתי מוגבלות.  היתרון בשתי התוכנות החינמיות הוא שאין צורך בכשרון ציור: אתה בוחר רקע, אתה בוחר דמויות, אתה אומר להן איך לזוז, מוסיף מוזיקה, כותב להן טקסט, מקליט את עצמך מדובב (אם תרצה) ויש תוכן 

התוכנה הראשונה היא Animasher השוודית, שעדיין נמצא בגרסת בטא (עלתה לאויר בשבוע שעבר). סרטון ההדרכה בעמוד הבית  מספק את רוב ההסברים שצריך בשביל לתפעל את התוכנה ואחרי רבע שעה של נסיונות כבר תוכלו לייצר סרטונים. מה שאהבתי בתוכנה הזו היא הקוּליוּת. היא משתמשת בצילומים אמיתיים ולא בציורים או גרפיקה כאלמנטים (אתה גם יכול להעלות תמונות או צלילים מהמחשב שלך). מה שנוצר הם גלויות פופ ארט בתנועה, או אפילו סרטונים א-לה טרי גיליאם בתקופת מונטי פייטון (אם תבחר את האלמנטים הנכונים).

התוכנה השנייה Go Animate הניו יורקית. היא מבוססת על גרפיקת פלאש (מהסוג שסדרות אנימציה בסלולרי אוהבות לאמץ) ומאפשרת טווח רחב יותר של אפשרויות כגון סלבריטאים כדמויות, הבעת רגשות שונים, תנועות מצלמה ושימוש באלמנטים שאנשים אחרים העלו לאתר.

שתי האפליקציות פועלות ישירות הדפדפן ואין צורך להוריד תוכנות בשביל להשתמש בהם. בפועל מדובר על תוכן גולשים אבל כזה שמתבסס על בחירות, ומאפשר קריאטיביות בהתאמה ליכולת היוצר. בנוסף ניתן לייצר בעזרתן תוכן סדרתי כמו Bush Tv שנעשתה בGoAnimate, ולהעלות אותה באתרים אחרים.

1 thought on “עשה תוכן בעצמך

  1. דן

    מצויין. בדיוק מה שחיפשתי. ניסיתי את אניבום לפני כמה זמן והוא לא שווה הרבה, לפחות עבורי. האנימאשר נראה ידידותי בהרבה לקהל הרחב.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.