עשרה דברים שאפשר לעשות עם You Tube Annotations

youtube  השיקה שירות חדש בשם You Tube Annotations שפותח אפשרויות קריאטיביות חדשות לכל מי שעניינו סרטונים בוידאו.השירות מרחיב את פוטנציאל התוכן והקריאטיביות דרך תפעול פשוט וללא תוספת תקציב (הצעות בהמשך…) 

הAnnotations מאפשר למי שהעלה סרטון להוסיף בתוכו אינפורמציה בצורת: 1.  בועות טקסט – כמו בקומיקס לציין שייכות לדובר 2.  Notes –  מלבנים בתוך המסך שבהם ניתן לכתוב טקסט (יותר שמיש כאינפורמציה נוספת על הסרטון). בשני המקרים ניתן להשתמש בבועת הטקסט בשביל להוסיף לינק לסרטון אחד בyoutube.  ו3. אופציה שנקראת spotlight שבה אתה מסמן היקף של איזור בעזרת ריבוע, ואותו איזור משמש כלינק שלחיצה עליו מעבירה לסרטון אחר באתר .

זה הדף שמספר על השירות וזה הדף שמספק את ההוראות על הדרך שבה ניתן להוסיף את הלינקים או הטקסט. זו דוגמא אחת מצויינת, וזו דוגמא שנייה .עשיתי נסוי עם אחד הסרטונים שלי: התפעול היה פשוט וזורם והכתוביות עבדו בעברית אבל לא היה ניתן לייבא את הסרטון לפוסט עם התוסף. הוא עובד רק בyoutube.  

להלן הצעות לשימוש בYou Tube Annotations, אם בצורת תוספת לסרטונים קיימים או כרעיונות מהם לייצר תוכן וידאו חדש:

1. דרך אופצית הלינקים ניתן ליצור סיפור אינטראקטיבי שאופן ההמשכיות שלו היא החלטה שהצופה בורר מתוך מספר אופציות שאתה מספק לו. 

2. הוסף תרגום לאנגלית – הפוך את הסרטון שלך לבינלאומי (עצה: בעזרת הnotes, לא בעזרת בועות הקומיקס שיש להן אסוציאצה ויזואלית שלא בהכרח נכונה לתוכן)

3. כל מי שעניינו פרסום ויראלי – תתחדשו על הבאנר בתוך בוידאו. אפשר להוביל מסרטון אחד לסרטון שני על פי כוונותכם ואסטרטגיית המשיכה שלכם.

4. בגרסה היותר פשוטה, אפשר פשוט להוסיף כיתוב שמציין מסר פרסומי.

5. השמות מוצר בעזרת הדגש הגרפי והקליקיביליות של אופצית הspotlight. (למרות שהלינק יכול להיות רק לסרטון אחר בyoutube, הסרטון האחר יכול להיות פרסומת יותר ברורה שמראה את מיקום החנות או שם השירות)

6. הפוך את הסרטון שלך לסינמה רומן. ערוך יחד תמונות סטילס בתוכנות עריכה חינמיות  וצור את הדיאלוג (הסיפור)  דרך בועות הטקסט.

7. כמו 6, אבל עשה זאת עם תמונות שלך.

8. הפוך את הסרטון שלך לפארודיה, דרך תרגום קלוקל. או יותר טוב, הפוך סרטון של מישהו אחר לפארודיה. עיין ערך  ההברקה הבאה:

9. כמו 7, אבל במקום להגיד מה הם באמת אומרים, לכתוב מה הם באמת חושבים: כמו בסצנת הגג  מתוך "הרומן שלי עם אנני" של וודי אלן.

10. Pop up Video – הוסף פרטי טריוויה, אם לגיטימים ואם שטותיים לסרטוני וידאו כמו בסרטון הזה, או הזה או הזה.

3 thoughts on “עשרה דברים שאפשר לעשות עם You Tube Annotations

 1. יורם

  הלינק לוידאו העליון שבור (לא קיים, לפחות בשעה שנסיתי לצפות).
  התחתון (עם התרגום מגרמנית) – מבריק !!! הוא אפילו נצמד למלים מסוימות מהמקור כמו סטלין (שהמשיך לעבוד עם XP…).

 2. admin מאת

  תודה. הורדתי את הסרטון הראשון מהפוסט לעת עתה (אי אפשר לעשות embed), אבל כל הלינקים מובילים לסרטוני ההדרכה באתר.

 3. עירא

  נראה שכל הדוגמאות שנתת לתוכן גולשים בוידאו הם חלק מהסרט המקורי ולא תוספות של יוטיוב מעל הסרט. PLY עושים את כל זה אבל עוד לא ראיתי את כל האופציות האלו קורות ביוטיוב מלבד סאב-סט מצומצם למדי ובהחלט לא יפה ומושקע כמו פופ-אפ וידאו של MTV או מה שPLY עושים היום. מעניין אם אפשר להשתמש בקלות בנגן של PLY עם סרטים שמתארחים ביוטיוב… עוד לא ניסיתי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.