פריים טיים ברשת

12 עד 3 בצהריים הוא זמן הפריים טיים של צפייה בוידאו ברשת. כך לפי מחקר חדש שפרסמה יאהו. רצועת הזמן השנייה הכי נצפית היא בין 9 בלילה לאחת לפנות בבוקר. "בניגוד לטלוויזיה שבה מרבית הצפייה נעשית ברצועה של שעתיים, הצפייה בוידאו ברשת מחולקת לאורך כל היום, למעט זמן ארוחת הערב" (לפי המחקר)

שליש מהצופים בוידאו ברשת צופים בצוותא בתכנים עם אורח או יותר רכונים מעל המסך. זה נתון שמתייחס במיוחד לתכנים קצרים שאחד מתוך כל חמישה מהם מועברים בדרך ויראלית דרך מיילים, רשתות חברתיות ועוד (סה"כ 2.5 בליון צפיות) זה מספר מרשים מצד אחד אבל הוא גם אומר שהפצה ויראלית אחראית רק לחמישית מהצפיות ברשת.

זמן הצהריים אטרקטיבי במיוחד לצפייה בתכנים ארוכים ביעדי וידאו של תחנות טלוויזיה. אנשים מנצלים את הפסקת הצהריים בעבודה בשביל לצפות בפרקים של הסדרות האהובות עליהן.

ב2008 פרסמתי בבלוג את הממצאים של חברת נילסן בנוגע לצפייה בוידאו ברשת (עם דגש על ההבדל בצפייה בין גברים לנשים) והממצאים תואמים למדי. מעבר למה שזה אומר על תרבות הרשת המתגבשת, הנתונים הם חלק מכריע לתעשייה שמחפשת מודל כלכלי שיעבוד.

כך למשל מוסיפים ב new teevee ש 81 אחוזים מהצופים לא זכרו את הפרסומת ששודרה במהלך הסרטון האחרון שראו, אבל הנתון שונה דרמטית כשבוחנים סרטונים שמוגדרים כ highly engaging. שם, ב47 אחוזים מהצפיות, הצופים זכרו את המוצר ובחצי מהמקרים הם גם המשיכו לחפש עוד אינפורמציה על המוצר באתרים אחרים.

מה זה highly engaging video ? לפי יאהו מדובר על סרטונים ש1. נצפו עד הסוף 2. סרטונים שדרשו כמות גדולה יותר של תשומת לב בשביל להנות מהם ו3.סרטונים שאנשים הגיבו להם אם דרך טוקבק או דירוג. 64 אחוזים ממי שצפה בסרטון שעומד בקטגוריות האלה גם העביר אותו הלאה לחברים.

איך עושים highly engaging videos? כמו שעושים כל תוכן טוב ופירוט להנחייה הזו אני מקווה שיש לאורך כל הבלוג.

עדכון 17 אוקטובר 09 : סקר חדש שמצביע על גידול של 38 אחוזים בפרסום בוידאו באינטרנט מאז תחילת השנה מול ירידה ב12.3 אחוזים בפרסום בטלוויזיה.

4 thoughts on “פריים טיים ברשת

 1. יורם שפר

  אהבתי את ההמלצה האחרונה.. כמו שבכל הכנסים תמיד נאמר בסיכום "תעשו סרטים טובים."

  אגב, לא מזמן נערך סקר על הרגלי צפיה בוידאו באינטרנט בישראל מטעם המכון לחקר האינטרנט של אונ' תל אביב ונטויז'ן. אם תצליח לשים את ידך עליו, יהיה לטובת כולם.

 2. זיגמונד

  " זה מספר מרשים מצד אחד אבל הוא גם אומר שהפצה ויראלית אחראית רק לחמישית מהצפיות ברשת."

  חוששני שאתה טועה כאן – הנתון הזה מתייחס לחמישית מתוך השליש שאותו הזכרת בתחילת הפיסקה.

  " 64 אחוזים ממי שצפה בסרטון שעומד בקטגוריות האלה גם העביר אותו הלאה לחברים."

  נתון מדהים, תודה על העצות בסוף!

  זיגמונד

 3. אורי ששון

  אם יום אחד מלכת אנגליה תחליט לחלק את אות מסדר אביר הוידאו באינטרנט, יש לי תחושה שאתה תהיה האיש שיזכה בתואר הזה. האתר שלך הוא אחד מהטובים שפגשתי. אתה מקצוען אמיתי שיושב על צומת מידע חשוב ויודע להציג את החדשות החמות ביותר בתחום.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.