ריאליטי אינטרנטי

התפשטות תרבות הרשת די מקבילה לעליית תרבות הריאליטי וההקבלות ביניהן מתבקשות : בשתיהן מדובר על נגישות של כל אדם לבמה רחבה, על האדם מהרחוב במרכז העשייה, על הדמוקרטיזציה של הפרסום, על השפה הויזואלית שמשדרת אותנטיות, על הצורך לעשות הפקות זולות יחסית לקהל רחב ועוד ועוד דברים שאפשר לסלוח עליהם למדיה שנמצאת בתחילת דרכה

בארץ, שניים מתוך שלושת הפרוייקטים הגדולים האחרונים של סלקום (יצרנית התוכן היחידה מבין הסלולריות, אם כי לא היחידה שפועלת בכיוון) היו סביב ריאלטי. אחד כפארודיה (האח הגדול עם הדיירת אינטרנשיונל) ואחד כריאליטי (האח הגדול כשהצופים קובעים את המשימות). תכנית ריאליטי טלוויזיונית היא גם מה שאפשרה יריית הפתיחה המוצלחת של מקו (האח הגדול) ואת נקודת השיא של נענע 10 (הישרדות).

מיי ספייס עשתה ניסוי מוצלח בתכנית ריאליטי אינטרנטית עם Married on Myspace שהגיעה לסיומה בתחילת החודש. מדובר על תכנית בעלת ערכי הפקה שלא היו מביישים את המסך הקטן ובה קהילת myspace ליוותה את אֱל וטיטו אל החתונה. הקהילה בחרה בהם להשתתף במסע בזכות הוידאו הזה והיא המשיכה לבחור כל אלמנט של החתונה, החל מהפרחים, דרך השמלה, דרך הרכב, דרך כל שלב. למרות שההסכם הוא שהצופים בוחרים והזוג צריך לקבל את הבחירה, לא היה פה נסיון להביך אותם, אלא להשתתף איתם בשמחה. הבחירות שעשו הצופים היו בבחינת חיבוק חם לאורך 13 הפרקים. הוידאו הבא הוא הטיזר שיצא לפני הסדרה, אבל בשביל לראות את הסדרה ואת ערכי ההפקה של הסדרה עצמה לכו לכאן

דוגמא נוספת לריאליטי רשת נוסף היא The Next Internet Millionaire שבה יזם אינטרט מצליח בשם גו'אל קום (ואיזה שם נהדר זה ליזם אינטרנט מצליח) ראה את המתמחה של דונלד טראמפ והחליט שהוא עושה גרסה אינטרנטית בכיכובו שבה 12 מתמודדים לומדים את רזי השיווק באינטרנט, וצריכים לעמוד במשימות על מנת לזכות בשותפות עם קום על הפרוייקט הבא  .

מה שאינטרנטי בסדרה הזו היא שהיא מתפקדת כקורס שיווק באינטרנט ומלמדת דרכים לעשות מהרשת כסף. מה שאינטרנטי ב Married on Myspace (שהופקה על ידי חטיבת הניו מדיה של אנדמול) זה שהיא פשוט גן עדן לתוכן שיווקי ולproduct placemnet. הרגולציה הלא קיימת ברשת היטיבה עם הזוג הצעיר שקיבל מתנות מכל מותג בתחום. 

שילוב  בלעדי נוסף של אינטרנט וריאליטי נמצא בסרטון הבא שאומר משהו על המציאות הלא מתוסרטת של תכניות הריאליטי.  

4 thoughts on “ריאליטי אינטרנטי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.