קלארק ומייקל – השקעה גדולה בדלות הפקתית

קלראק ומייקל היא סדרת אינטרנט שמגובה בתקציב מטעם CBS וכוכב מטעם "משפחה בהפרעה. " זוהי סדרה מוקומנטרית שמלווה שני מפיקים צעירים שמאמינים שבידם הסדרה הגדולה הבא, עיקר פעילותם בקידום הסדרה מתרכזת בטפיחות הדדיות על השכם והשכרת צוות צילום שילווה את הצלחתם. בפועל המצלמות מתעדות את הנסיונות המעטים והכושלים שלהם להרים את הפרוייקט ואת ההתמודדות המביכה והמשעשעת שלהם עם חוסר ההצלחה.  הסדרה זכתה בפרס הקומדיה האינטרנטית הטובה ביותר של עיתון ה tv guide.

בדומה לquarterlife הסדרה מסמנת עוד נסיון של פענוח המדיום האינטרנטי על ידי גופי הפקה טלוויזיונים אבל עושה עבודה טובה יותר, לטעמי, מכיוון שהיא לא מאבדת את הרעב לטובת המלוטשות שתקציב הגדול מאפשר. תכנים טלוויזיונים שניכרים בהם ערכי הפקה גבוהים עוברים את המסך הקטן כמוצרים נלווים, אבל התוכן המקורי האינטרנטי שמצא קהל הוא כזה שעובר מסך בגלל חוסר הגימור הויזואלי שלו (עיין ערך lonley girl, Mr. Diety, ask a ninja ועוד ועוד).

בקלארק ומייקל הושקע הרבה כסף וליטוש ביצירת תחושת המחסור בכסף וחוסר הליטוש. הרעב מושג דרך פורמט המוקיומנטרי שמייצר תחושה מציאותית ומציצנית. הגיבורים מתייחסים למצלמות הלא תמיד יציבות (שהם בעצמם שכרו), הבום מככב בפריים לעיתים קרובות והמבוכה שלהם מעטרת את השיאים הדרמטים הקומיים של הפרקים. ליבו סיפור הסדרה הוא גם ברעב – זה של אנשים צעירים שרוצים להצליח עד כדי התעלמות מוחלטת מהמציאות.   

לאתר הסדרה

2 thoughts on “קלארק ומייקל – השקעה גדולה בדלות הפקתית

  1. פינגבאק: הלהיטים הויראלים של 2007 | תוכן וידאו באינטרנט - דניאל רבנר

  2. פינגבאק: סדרות אינטרנט ששווה להכיר 2 | תוכן וידאו באינטרנט - דניאל רבנר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.