סדרות אינטרנט ששווה להכיר 15

רשימה נוספת של סדרות אינטרנט שמסמנות את הפוטנציאל של תוכן מקורי ברשת:

בקרוב אצלך – סדרה ישראלית שעוקבת אחרי חמש חברות בנות שלושים ומשהו. רוח הסדרה נאמנה לסדרות כמו "בנות" בתיאור הלא מתייפף של החיים עבור אותן רווקות אורבניות. הסדרה עשויה במקצועיות, אמינה ומשוחקת בהתאם. הקול הנשי בסדרה הוא למעשה מספר קולות מאחר וכל פרק בויים על ידי במאית אחרת ומביא את סיפורה של דמות אחרת. הסדרה הופקה במימון עצמי ועונה שנייה כבר מתוכננת. היוצרות הן מיכל הרשקו, עינב גיאת, שני עזריה, שירי פרייס ויולה גדרון.

After Hours – למרות העלייה המתמדת באיכויות ההפקה של סדרות אינטרנט, אני עדיין חושב שהקסם של המדיום הוא ביכולת שלו לתת במה לרעיון טוב גם אם אין ערכי הפקה שירפדו אותו. כזה רעיון וכתיבה יש בAfter Hours. הסדרה, מבית היוצר של אתר ההומור Cracked, מביאה לשולחן ארוחת הערב ארבעה חברים שבאמת עובדים באתר ההומור. הסדרה היא השיחה המהירה והחדה שלהם על תרבות פופולארית. לב העניין הוא סרטים והתחביב בשולחן הוא להצביע על תבניות או פגמים תרבותיים שהם תרמו להיווצרותם. בעונה השלישית קטעים מהסרטים כבר מופיעים על גבי השיחה, ויחד עם הדינמיקה שהתפתחה בין הארבעה נוצרת גרסה אינטרנטית מוצלחת לתכנית תרבות שמדברת על "נבלי-על שצדקו כל זמן" או :למה ג'יימס בונד הוא בעצם מרגל גרוע".

קינגים – סדרה רשת ישראלית במימון של מאקו (קשת) שמתרחשת סביב שולחן פוקר. כל פרק הוא משחק. וכל משחק הוא תירוץ לדינמיקה בין הגברים הישראלים. הסדרה היא דרמה קומית בלוקיישן אחד – יקום גברי שבו האחווה הגברית היא גם הדבק וגם הדבר שמאויים כל הזמן. יוצרי הסדרה הם מוטי אדיב, יוני זיכהולץ ויהונתן בר אילן ובקאסט שלה נמצאים ירון ברובינסקי, גיא לואל, שלומי קוריאט, אסי ישראלוף, ויוני זיכהולץ.

Convos with my two year old – "שיחות עם הילדה שלי בת השנתיים" היא סדרה ותיקה יחסית שבה מאט קלארק (יוצר קנדי) משחזר את השיחות שיש לו עם בתו בת השנתיים, רק שאת הבת שלו מגלם גבר מבוגר. הרעיון פשוט והביצע פשוט חמוד. מליוני צפיות הפכו את הסדרה הזו ללהיט אינטרנטי עם שלוש עונות ומליוני צפיות. כל פרק מתאר סצנה אחרת וחושף עד כמה ילדים הם לא רק מרכז העולם עבורנו, הם גם מרכז העולם עבורם.

 קופי המקלדת – לא סדרת אינטרנט כי אם תוכן שכולו מגיע מאותה חבורת יוצרים שכוללת כותבים ושחקנים קומיים שפועלים בתעשיית הטלוויזיה ו"עכשיו מתחשק להם להצחיק באינטרנט". היוצרים הם ארז בן ארי, ברק כהן, דרור ויידמן, מאיה סובול ואייל אפטר (הג'ינגים) הפנים המוכרות ביותר בחבורה הן אלו של גורי אלפי. אחד הדברים שהם מקפידים לעשות (אם מטעמי אסטרטגיה או תשוקה יצירתית) הוא להגיב בצורה קומית לתופעות תרבותיות בזמן שהן קורות (למשל הפארודיה על "היא" או "איש חשוב מאד" כשיצירות המקור היו בשיא הבאזז שלהן). החבורה גם יצרה סדרות אינטרנט תוכן ממומן כמו הסדרה על עולם הפרסום שמומנה על ידי הקריה האקדמית אונו.

המושב – סדרה מבית היוצר של עידו פרנקל (לשעבר פרוייקט ביפ ו"אין מה לראות") שבדרך המוקומנטרית מספרת את סיפורו של המושב העברי בנגב (לא כולו, אחד ספציפי). המושב שהוקם מאידאות גדולות של התיישבות, היום בעיקר צריך להתמודד עם השעמום של תושביו והדרך בה הם ממלאים את חייהם בסערות חסרות חשיבות. סדרה מצחיקה ואנושית שחלק מהאותנטיות שלה נובע מכך שאנשי מושב אמיתיים משחקים בה ומאלתרים על גבי הטקסטים.

ערכת כלים לנאנסת הטרייה –  סדרה אמיצה וחשובה שנעשתה בעברית ובאנגלית. זהו למעשה בלוג וידאו ב11 פרקים שבו היוצרת נועה מימן חולקת את סיפור התקיפה המינית שהיא עברה ודרך החשיפה מייצרת דיאלוג עם בנות אחרות שעברו חוייה דומה. היא מבקשת להעניק כלים לקורבנות אונס ובעצם הציבוריות של הסדרה ושל נעה מימן עצמה, להפחית מן הבושה והאשמה שנפגעות תקיפה מינית חוות. הנושא הרגיש אמנם נוגע בכמות גדולה של נשים, אבל נוטה להיות מוסתר ומוצנע, ולנכונות של מימן להיחשף, יש מן ה"קצת האור שיכול לגרש הרבה מהחושך".

Destroy the Alpha Gammas – סדרה אמריקאית מוזיקלית שמגוללת את סיפור התחרות העזה בין שתי אחוות בנות בקולג'. הכל מתחיל מכך שנשיאת האחווה של הבנות הערכיות מוצאת את חבר שלה במיטה עם נשיאת אחוות הבנות הלוהטות. הנקמה היא מה שמוביל את העלילה שמאד מזכירה את  glee אבל בגרסה ל(קצת יותר) מבוגרים. הסדרה משופעת בעיבודים ללהיטים של מארוין גיי, קניה ווסט, בריטני ספירס ועוד.

F to 7th – אינגריד חיה בניו יורק, היא רווקה, היא לסבית, היא לא קלה עם עצמה, היא לא לגמרי יכולה או רוצה לזרום עם איך הקהילה ככלל וזו שלה בפרט מנסה להגדיר אותה. לא קל לה. אבל מצחיק לנו, ומריר. הסדרה הסמי ביוגרפית מארחת סדרה של כוכבי משנה כמו מייקל שואוולטר ואמי סידריס. לסדרה שמגדירה את עצמה כ"הומונוירוטית" יש כבר שתי עונות ושפע של ביקורת חיובית. הסדרה מומנה על ידי קמפיין קיקסטארטר מוצלח, שנשען על הקהילה שהיוצרת, אינגריד יונגרמן, גיבשה בסדרת אינטרנט קודמת שעשתה.