סדרות אינטרנט ששווה להכיר 16

רשימה נוספת של סדרות אינטרנט שמסמנות את הפוטנציאל של תוכן מקורי ברשת:

Written it down – סדרת אינטרנט אוסטרלית שנכתבת תוך כדי צילום. הרעיון פשוט, שני קומיקאים יושבים לשיחה, אחד מהם צריך לבשר לשני חדשות רעות. הוא מגלה מהן אותן החדשות הרעות רק כשהמצלמה מתחילה לצלם ומפה…אלתור. השחקנים מפתחים את הסיטואציה בטייק אחד וברוב המקרים עושים את זה מצויין. הסדרה זכתה בשלל פרסים ולא מזמן סיימה את עונתה השלישית.

הטרמפיסטים – סדרה דוקומנטרית מבית היוצר של יאיר אגמון ואלעד שוורץ – סטודנטים לבימוי בבית הספר סם שפיגל. יאיר הוא הנהג שבכל פרק מעלה למכונית טרמפיסט אחר, דמויות ישראליות מהסוג שלא פוגשים בפריים טיים אלא בכבישים נידחים בישראל. הוא גם המראיין המוכשר שהופך את זה משיחה אגבית לתוכן מרתק (אלעד, יושב מאחור, אחראי על הצד הטכני). הסדרה מומנה בחלקה עלידי מענק ניו מדיה ממפעל הפיס.

 

Sad Motivator – מארק מציע נישואין לחברה שלו. היא מסרבת. הוא רוצח אותה. מארק לא לבד. יש לו חבר שעוזר לו ומכווין אותו והוא ירוק והוא באנימציה והוא די קריפי ונשמע כמו חניבעל לקטר. קשה בדיוק להסביר את הסדרה אבל קשה לפספס שהיא מעולה ומיוחדת. שבעה פרקים עטורי פרסים של התמודדות יצירתית עם פרידה.

Fear The Walking Dead – Flight 462 – סדרת הבת הטלוויזיונית של The Walking Dead, "אימת המתים המהלכים" מתארת את האירועים שקדמו לאפוקליפסת הזומבים ואת העולם המודרני והמוכר מתמודד עם התפתחות המגפה. כחלק מעולם התוכן, הפיקה רשת AMC סדרת אינטרנט שנקראת טיסה 462 שמורכבת מ16 פרקים בני דקה. הסדרה עוקבת אחרי טיסה שבה מתפרצת המחלה באחד הנוסעים…

SOS – Save our Skins – אם כבר זומבים, אז שיהיה מצחיק, ואם מצחיק, שיהיה כבר בריטי. סדרת האינטרנט עטורת הפרסים עוקבת אחרי בן וסטיבן שהגיעו לניו יורק לועידת מדע בדיוני. במקום לפגוש את זינה – הנסיכה הלוחמת, הם מתעוררים  לגלות שהם לבד בעולם, ואז הם מגלים שהם לא לבד בעולם.

 

הרומן שלי עם דעאש – לרומן קריקילניקלניקוב, שעלה מרוסיה לבת ים בדיוק בזמן למלחמת המפרץ, נמאס לנסות להשתלב. נמאס לו מהמחירים. נמאס לו מהמדינה… הפתרון :להצטרף לדעאש. אורי יניב מככב בסדרה שזכתה במקום הראשון במסלול הסטונדטים של יוצרים ברשת 2.0. יומן המסע של רומן, עשיר בהופעות אורח של איתי אנגל, עוז זהבי איתי טיראן ועוד…

Lonely and Horny – פרויקט מסקרן של כוכבי הרשת ג'ייק ואמיר (שגם ביקרו בארץ בכנס הניו מדיה ב2013) . אחרי שמונה שנות סדרת אינטרנט שנונה ודלת הפקה שהובילה את התוכן בCollege Humor, הם הפיקו סדרת אינטרנט בחסות Vimeo בתקציב משמעותי וערכי הפקה קולנועיים. הסדרה עוקבת אחרי גבר ילדותי (אמיר) שנכשל פעם אחר פעם בדרכו למימוש מיני עד שהמפגש שלו עם מנטור דייטינג בכיכובו של ג'ייק (שגם ביים את הסרט) מביא אותו לבחון את חייו. הסיפור שחוק, אבל ההומור שלהם ייחודי, ויש קהילה אדירה של אנשים שאוהבים אותו (אני ביניהם) לא פחות חשוב- הסדרה בתשלום. מעניין איך הצלחה של הסדרה תשפיעה על התעשייה, שמגדלת יותר יותר כוכבי יוטיוב שמחפשים לייצר תוכן בתשלום. לשם כך נצטרך לחכות.

צפויים – הכוכבים האמיתיים ברשת סדרת דוקו-טראש הקומית, מבית היוצר של איליה ברבנר והדר סתיו, עוקבת אחר חייהם ויצירתם של הכוכבים הפרובוקטיביים והשנויים במחלוקת של הרשת הישראלית. "צפויים" מעלה את השאלה האם הכוכבים המתפרסמים ברשתות החברתיות ואף זוכים להצלחה לא מבוטלת, פועלים במודעות או בחוסר מודעות בדרך אל מאות אלפי הצפיות ביוטיוב.