הרצאות

דניאל רבנר מרצה מזה מספר שנים, בארץ ובעולם, על האפשרויות החדשות הגלומות בעולם שעבר את המהפכה הדיגיטלית. ההרצאות יוצאות מנקודת הנחה שהרשת היא כבר לא מהפכה אלא עובדה קיימת. העולם הוירטואלי לא מקביל לחיים האמיתיים אלא חלק מהחוויה האנושית. אנחנו לא מכבים את הסמארטפון גם כשאנחנו הולכים לישון. ההרצאות בוחנות את העולם שאליו אנחנו הולכים בהיבט רחב ומבקשות לשנות משהו במי שחווה אותן, בין אם זו הרצאת העשרה או הרצאה מקצועית שמטרתה הקניית כלים פרקטיים. דניאל מרצה בעברית ובאנגלית והופיע בין השאר בניו יורק (כנס עתיד הטלויזיה) קאן (פסטיבל מיפ) שוודיה (אוניברסיטת מאלמו) סין, אירלנד וישראל (מכללת שנקר, הסינמטק) עבור גופים כגון גוגל, המרכז הבינתחומי, איגוד השידור האירופאי ואיגוד המפיקים הקוריאני.

daniel ravner

"… יום העיון שנערך בסינמטק תל אביב, משך אנשי מקצוע רבים מתחום הקולנוע. תחלופת המרצים  היתה גבוהה והקהל הצביע ברגליים: מרצה שלא הצליח לעניין בדקות הראשונות, גרם להתרוקנות העולם. בהרצאה של דניאל ישבו אנשים על המדרגות בשל הצפיפות." יורם שפר, מנהל תוכן, יום עיון מדיה חדשה בסינמטק תל אביב
 "…דניאל נתן תמונה רחבה ומקיפה של עולם התוכן האינטרנטי והאפשרויות וצפונות בו…(ההרצאה) הייתה קולחת, מלווה בהומור ועם שיתוף של הקהל. נהנינו. תודה" אמה קרבלניק, המרכז להכשרה ושיקום מקצועי 

Lectures – English

פירוט הרצאות

הרצאות שמתאימות לקהל הרחב :

מיתוג וקידום עצמי ברשת – מי שמחפש אותך או את השירותים שאתה מציע/ה, ככל הנראה ימצא אותך דרך האינטרנט ולכן זה אקוטי לקריירה שלך להיות בשליטה על מה שמופיע ברשת, בהקשר שלך. "עם כוח באה אחריות" היא תפיסה בנמצאת בבסיס ההרצאה הזו והכוונה היא להנחה שיש לך מגוון כלים חסר תקדים לקדם את עצמך באינטרנט אבל צריך לעבוד בזה ולהיות מודע. ההרצאה תתמקד במתן כלים פרקטיים, דוגמאות חיות, ודרכי גישה לידע ויכולת של מיתוג עצמי. (שעה. הרצאה פרקטית)

איך עושים סיפור – בין אם זה בעיתונות, בטלוויזיה, בספרות או בשיחת חולין, אנחנו מגדירים את עצמנו דרך סיפורים. בהרצאה זו, שמיועדת לקהל הרחב, נחשוף את העקרונות שעומדים מאחורי הסיפורים המצליחים ונחשוף את המנגנון התרבותי שמפעיל אותנו כל יום, כל דקה. לא תסתכלו שוב על פרסומת, פרומו, סרט או סדרה באותה הדרך שוב. (יום עיון של שש שעות או גרסה מקוצרת של שעתיים. העשרה)

סדרות אינטרנט –  האינטרנט הביא איתו דרכים חדשות לספר סיפור שמנצלות את היכולות היחודיות והמרשימות של המדיה הדיגיטלית. ההרצאה בנושא סדרות אינטרנט, צורת התוכן המתקדמת ביותר שהיא בלעדית לעולמות הניו מדיה. מיועדת לסטודנטים, אנשי מקצוע וכל מי שמתעניין במדיה. היא מלווה בדוגמאות רבות ומבדרות לתכנים שמשמשות כרקע לדון על אלמנטים שונים ביצירה.(שעה וחצי. העשרה + פרקטיקה)

הרצאות וסדנאות מקצועיות:

שיווק לסטרטאפים – בהרצאה הזו ניתן מבוא לעולמות השיווק, מה מיזמים צריכים בבואם לנקודת המפגש עם הצרכנים. היא נשענת על ההנחה ש"מוצר מעולה עם שיווק בינוני יצליח פחות ממוצר בינוני עם שיווק מעולה." זוהי הרצאת מבוא שסוקרת את דרכי השיווק השונות בעולמות האונליין והאופליין ונשנענת על ידע רלוונטי ומעודכן.

דיגיטל, מגניב וחדשני אבל איפה הכסף ? – הרצאה בגובה העיניים שמתקדמת מעבר למילות הבאזז וההבטחות על המהפכה (שכבר קרתה) ומראה, דה פקטו, איך גופי תוכן מסורתיים יכולים לעשות כסף בעולמות הדיגטליים.

10 דברים שלמדתי מעשיית קרוס מדיה –  הרצאה וסדנה שמדברת שיעורים שנולדו מתוך עשייה בשטח. דרך מיני סטדי קייסים מוצגים תובנות פעילות דיגיטל משלימה לטלוויזיה.  התובנות נוגעות לתוכן, הפצה, שיווק ושאר האלמנטים שמרכיבים את העשייה . לאחר ההרצאה יש סדנה שמציגה את הבסיס איתו אתה מגיע לחשיבה על השלמת דיגיטל לטלוויזיה ולאחר מכן ניסוי כלים בקבוצות של יצירת הרחבות מסך שני לתכני טלוויזיה.

סדרות אינטרנט –  הרצאה בנושא סדרות אינטרנט, צורת התוכן המתקדמת ביותר ובלעדית לעולמות הניו מדיה. ההרצאה בנויה כך שהיא מעניקה כלים פרקטיים ליוצרים מעולמות המסורתיים (טלוויזיה, קולנוע, תאטרון) לעשות את המעבר ולהתנסות במדיה החדשה.  היא פותחת את הצוהר בצורה מאד פרקטית ומעוררת השראה ומלווה בדוגמאות רבות.  במסגרת ההרצאה נידנים הנושאים: קרוס מדיה, קידום, הפצה, כתיבה לסדרות אינטרנט, משחקים ועוד. הקורס נותן ליוצרים את הכלים לממש את ההזדמנות ההיסטורית שהניו מדיה מייצג: להיות הדור המייסד.

משחקי מציאות חלופית– מקסימום storytelling שהניו מדיה יכול להציע. הם גורמים לסיפורים לנוע מהעולם הוירטואלי אל העולם המציאותי ובדרך מרתקים אליהם גולשים רבים. בנוסף זהו ז'אנר נסיוני שאלמנטים ממנו מגיעים למדיה הפופולארית והמרכזית ולוקחים אותה קדימה. בהרצאה נסקור דוגמאות לעשייה מסוג זה בארץ ובעולם מתוך דגש על האופן בו ניתן לייצר פרויקט מסוג זה. מיועדת לסטודנטים, אנשי מקצוע וכל מי שמתעניין במדיה.

הא-ת של ניו מדיה לאנשי טלוויזיה – הרצאה וסדנא של ארבע שעות שמטרתה הקניית הבנה וכלים של עולם הניו מדיה עבור אנשי טלוויזיה. הסמינר מקיף ונוגע בהיבטים תרבותיים של הניו מדיה ואיך הם רלוונטים לעשייה הטלוויזיונית. במהלך ארבע ההשעות נבין איך יוצרים, איך מפיצים ואיך מרוויחים מתוכן בעולמות הניו מדיה. במהלך הההרצאה תתקיים סדנה שתיתן לאנשים להתנסות ביצירה למדיה החדשה.  הדגש הוא כמובן על האופנים בהם המהפכה הדיגיטלית רלוונטית לעשייה הטלוויזיונית ונשענת על ההנחה שבקרב בין הטלוויזיה לאינטרנט יש שני מנצחים.

לפרטים נוספים :054-8048111 * daniel@ravner.co *  צור קשר דרך האתר

אודות: דניאל רבנר הוא היזם והמנכ"ל של חברת Practical Innovation – חברת קריאטיב, הכשרה ואסטרטגיה בעולמות הקרוס מדיה. בתפקידיו הקודמים שימש כמנהל מחלקת הדיגיטל בארמוזה פורמטס.  כסמנכ"ל התוכן בחברת התוכן והניו מדיהTHE BOX   וכמנהל הקריאטיב בחברת הקרוס מדיה Screenz. במרץ 2012 דניאל נבחר על ידי המגזין גלובס כאחד מארבעים הצעירים המבטיחים של עולם העסקים הישראלי. לדניאל בלוג פופולארי בשם .ravner.tv שמאמרים ממנו מתפרסמים דרך קבע בעיתונים אחרים. עוד