Funny or Die

Funny or die הוא אתר וידאו שעלה ב 2007 ומתעסק בתכנים קומיים בלבד. הוא מזוהה ומובל  על ידי וויל פארל, הקומיקאי האמריקאי המצליח ביותר כיום (שהוא גם אחד השותפים באתר). בזמן הקצר שהוא באויר האתר זכה לתגובות וכניסות נלהבות והסרטון המוביל בו בעל הבית שלו עבר את סף 50 מיליון הצפיות. ביוני 2007 האתר גייס השקעה שניה של כ15 מיליון דולר מסקויה קפיטל, שהשקיעה בעבר בסטרט-אפים כמו google, yahoo, youtube ו Atom films.

האתר הפך את האינטרנט למקום הנכון להיות בו עבור קומיקאים מהשורה הראשונה. יש שם סרטונים מושקעים ומצחיקים, שהרבה מהם אקסלוסיבים לאתר, עם ביל מוריי, ג'נה אלפמן, דני דה ויטו, אוה לנגוריה ועוד…

 האתר הוא היהלום בכתר מתרחב של or die networks  שכוללת את bluecollarordie.com ו shredordie.com כולם אתרי וידאו שהמשותף להם הוא הפורמט הבא:

1. כל אתר מובל על ידי איש מוכר בתחומו (בfunnyor die זה וויל פארל ואת shredordie שהוא אתר ספורט אקסטרים מוביל טוני הוק, אישית סקייטבוארדינג פופולארית  עם משחקי מחשב רבים שנושאים את שמו)

2. כל אתר מוגדר לתחום מסויים (ספורט או הומור שמזוהה עם הקומיקאי שמוביל את האתר)

3. התכנים נעים מתוכן גולשים ועד תוכן מקצועי. שיטת הדירוג הפשוטה באתר מבקשת ממך להצביע באחת משני אופציות funny או die. לפי כמות הדירוג הסרטון מופיע באחת מחמש קטגוריות של פופולריות מ"הנבחרים" ועד ל"קבר"  בפועל מה שהשיטה מייצרת הם אתרים עם תוכן ברמה גבוהה מאד ומושקעת מאד.

4. לאתר מודל הכנסות מכל פרסום אפשרי, החל מבאנרים ועד לתוכן שיווקי בתוך הסרטונים. אין את השיטה העתיקה והמעיקה של פרה-רול והפרסום הנלווה לא מפריע לתוכן אלא מופיע לצידו.

עדכון 2009 : funny or die presents עלתה בHBO

8 thoughts on “Funny or Die

 1. חלי

  מסכימה איתך בקשר לפרה רול. ובקשר לסרטון של ויל פארל – זו הבת שלו החמודה שהוא מתעלל בה ככה.

 2. יורם

  והוא רווחי?…
  אני מודה שעייפתי כבר מלשמוע על גיוסים, אני רוצה לדעת מי כבר נוסע בלי גלגלי עזר.

 3. admin מאת

  במקומות שמהם שאבתי אינפורמציה עדיין לא דיברו על מספרים, אבל כבר הרימו שני אתרים נוספים לפי אותו פורמט, כמו שציינתי יש 50 מיליון צפיות לאחד הסרטונים, יש סרטונים נוספים שהצפיות בהם נספרים במיליונים, סלבריטאים מהשורה העולמית הראשונה מופיעים באתר, הסרטונים האקלוסיבים הם ברמת הפקה של סרט, הבאנרים שראיתי הם של פורד ושל NBC. ההשקעה של סקויה קפיטל היא הבעת אמון והמשך צמיחה, לא גלגל הצלה. וויל פארל יצא למסע הופעות תחת המותג funny or die. הוליווד לא מתקיימת על צדקה. אני מוכן להמר שמרוויחים שם.

 4. יורם

  אהה – אז וויל פארל מתפרנס מההופעות!
  צר לי על הספקנות – כל מה שתיארת עכשיו יכול להיות רווחים, אבל גם יכול להיות רק תקוות וטרנד.
  אתה יודע מה? אולי במקרה שלו זה אחרת, כי ההפקה לא יקרה, אבל אני תוהה מה קורה עם הפקות טלוויזיה וקולנוע "אמיתיות".
  האם אנחנו נדונים לסרטים דלים כשייגמר לסקויה?
  אני צופה משבר תוכן עולמי או לבואו של המשיח (והמשיח הוא כידוע user שמשלם על תוכן).
  או שכל התשובות נכונות.

 5. admin מאת

  יורם, למה הפסימיות למה?….תראה, אנחנו פה כי המדיום הזה גודל וחייב לגדול – עובדה. מישהו עושה, ומישהו יעשה מזה כסף – עובדה. אז הדבר הכי טוב לעשות היום מבחינתנו הוא להיו עירניים ולצבור ידע בשביל למקם את עצמנו נכון רגע לפני שהגל עולה. יש מחיר בלהיות ראשונים בתחום שעדיין מגדיר את עצמו אבל דווקא באינטרנט הרבה סיפורי הצלחה קשורים ללהיות ראשונים ועם אורך נשימה. מעבר לכך, אני לא חושב שזה הזמן לעשות הפקות טלוויזיה וקולנוע "אמיתיות", זה הזמן לעשות הפקות אינטרנט "אמיתיות" ושאני אדע בדיוק מה זה אומר אני אכתוב את הפוסט האולטימטיבי.

 6. פינגבאק: עשרת הפוסטים הנצפים ביותר | תוכן וידאו באינטרנט - דניאל רבנר

 7. פינגבאק: עתיד הוידאו באינטרנט - חצי הכוס מלאה. | תוכן וידאו באינטרנט - דניאל רבנר

 8. פינגבאק: ניו הוליווד | תוכן וידאו באינטרנט - דניאל רבנר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.