Sanctuary – הסדרה שיש לה שיא בכמות השיאים


 הסדרה Sanctuary היא סדרת מדע בדיוני אפלה וברוכת אפקטים שמלווה את ד"ר מגנוס במסעות החיסול שלה את אוכלוסיית הייצורים העל טבעיים העונים לשם מפלצות. הסדרה מחזיקה בשיא גינס כסדרה הדרמטית שמיועדת לאינטרנט עם תקציב ההפקה הכי גבוה אי פעם, אבל זה לא השיא היחיד שלה

2. Sanctuary היא סדרת האינטרנט הדרמטית הראשונה שהופקה ברמת שידור HD לטלוויזיה. ההפקה ברמה הגבוהה היא לצורך המעבר הקל בין הפלטפורמות מאחר וSanctuary מאוד מקפידה להציג עצמה כסדרת קרוס מדיה.

3. זו הסדרה הראשונה שצולמה ללא פילם או טייפ. הצילומים נעשו ישירות לכונני זכרון ניידים ונייחים ומשם לעריכה.

4. זו הסדרה הראשונה, במימדים האלו, שמוכרת את הפרקים שלה. 2  דולר  זה המחיר לפרק של 15 דקות (ובתוספת דולר אתה יכול להוריד גרסת HD). כל פרק מורכב משלושה פרקי אינטרנט. רוב הפרקים, אגב, מצאו את דרכם לתוכנות שיתוף הקבצים.

5. זו הסדרה הראשונה שברובה המוחץ מצולמת מול מסך ירוק ולפיכך 90 אחוז  CGI (computer generated graphics) זו טכניקה שמאומצת מסרטים כגון 300 ו sin city  ועכשיו היא זולה מספיק בשביל לעשות מעבר למדיות אחרות בצורה אפקטיבית.

לא שיא רשמי אבל: הסדרה שיש בה הכי הרבה אנשים שבאו קומפלט מסדרה אחרת. ההפקה, הקריאטיב, השחקנים כולם באים מ stargate SG.

 לא שיא בדוק אבל: הכי הרבה התרחשות אינטארקטיבית. הנגן מאפשר לצופים להוריד תמונות סטילס מתוך הפרק ולערוך או לשלוח אותם. באתר יש סצנות שמוצגות על רקע המסך הירוק והצופים יכולים לייצר עולם שניתן להקרין לתוך המסך ולחלוק באתר. יש אפשרויות לכתוביות בשפות רבות. יש פורומים, בלוגים. יש עיבוד קומיקס, יש דיווחים על אירועים מחוץ למסך שבהם נפגשים עם המעריצים, יש אתר למעריצים , ורשת חברתית ואפילו אתר מושקע בצרפתית.

 למרות שהפיתוחים האינטראקטיביים ויכולות השיתוף של הצופים הם מעוררים קנאה, אני לא מאד התחברתי לסדרה עצמה. לא הצלחתי להיסחף לעולם הדמויות (למרות שחשוב לציין שאני מראש לא חסיד של סדרות מד"ב משופעות CGI). כמו כן, הסדרה הזו יכולה להיחשב כסדרת אינטרנט רק למי שצופה באינטרנט במסך גדול. בתכל'ס זו סדרת טלוויזיה שהתחילה באתר מושקע כי ברשת sci fi נתקעו הדיונים על הפיתוח. נתוני צפייה באתר הסדרה אי אפשר להשיג אבל ביו טיוב הפרק הראשון גייס 61 אלף צפיות והשני 27 אלף צפיות.  

13 פרקים מהסדרה (מתוכם שניים ייערכו מתוך פרקי הרשת)  נקנו לשידור ברשת Sci Fi בתחילת השנה, שבעה חודשים אחרי שהסדרה עלתה לרשת.

לי הסדרה מזכירה את Quarterlife (עוד סדרה שהגו אותה תותחי טלויזיה כסדרת טלוויזיה ואז הפכו אותה לסדרת אינטרנט 'שהאינטרנט נמצא בה רק במעטפת, ובשניהן צניחה בנתוני צפייה אחרי פתיחה מרשימה) אבל אני לא הייתי מהמר על אותו ייעוד בגלגול הטלוויזוני בגלל שצופי המד"ב הם קהל שונה.

3 thoughts on “Sanctuary – הסדרה שיש לה שיא בכמות השיאים

  1. יורם

    כרגיל החכמתי ורק תיקון אחד: כבר כמה שנים מצלמים לתוך כוננים ולא לקלטת או פילם: חברת סקופוס הישראלית יצרה סדקת קלטות ללימוד אנגלית באנימציית פלסטלינה משולבת בשחקנים (שצולמו כמובן על רקע ירוק או כחול) והצילום נעשה לתוך כונן קשיח.
    בינינו, מדיום השמירה הוא לא מה שעושה את ההבדל, כשמדובר בקלטת דיגיטלית או הארד דיסק ששומר על אותו פורמט. איפה כן יש הבדל? – בפילם.
    הפרדוקס הוא שקולנוע דיגיטלי כיום (אני מדבר על סרטי 4K, לא על HDV), בוחר לגבות בסופו של דבר על… הפילם הישן והטוב.
    הסיבה לכך היא שיודעים איך פילם מתנהג גם אחרי מאה שנה ונצבר ניסיון בשמירה ובשחזור שלו. הארד דיסקים לעומת זאת פשוט נעלמים יום אחד והחומר בהם מתאדה.

  2. פינגבאק: סדרות אינטרנט ששווה להכיר 2 | תוכן וידאו באינטרנט - דניאל רבנר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.