strike.tv – סקירת אתר

ה"strike" בסטרייק טיוי מתייחס למקור האתר והסיבה להשקתו – שביתת הכותבים בהוליווד שהייתה בסוף שנת 2007. היוצרים המובילים של הטלוויזיה האמריקאית מצאו את עצמם עם זמן פנוי בידיים ורצון למצוא פלטפורמות ביטוי חדשות, שאינן נשלטות על ידי האולפנים. יוצרי האתר פנו לאותם כותבים שובתים ואמרו להם שבתמורה לתוכן, הם ייתנו להם פלטפורמה להפצה ואחוזים גבוהים מרווחי הפרסום. יתרה מזאת, בשלושת החודשים הראשונים שהאתר יהיה באויר, כל הרווחים יילכו לEAP שתומכת באנשי תעשיית הבידור שנפגעו עקב השביתות והמיתון. התוצאה היא אחד מאתרי תוכן הוידאו המקורי הכי איכותיים שיש היום ברשת.

מרבית נסיונות התוכן הבולטים בתחומי האונליין וידאו עד כה התבדלו בכך שהשתמשו בכוכבים פופולארים להוביל את תוכן האינטרנט. הייחוד של strike.tv הוא בכך שהשמות הגדולים שקשורים בו הם היוצרים. זה לא שאין שם פרצופים מוכרים אבל בחזית מיתוג האתר ובחזית הסדרות נמצאים נמצאים הכותבים שמגיעים משורות הקולנוע והטלוויזיה.

לסדרות בstrike.tv יש ערכי הפקה שמקובלים לתוכן פרימיום באינטרנט אבל איכות התכנים הממוצעת גבוהה בהרבה מאתרים אחרים. יש התייחסות לכל הז'אנרים כולל דרמות, אופרות סבון, אנימציה, פעולה ואימה. כמובן שיש הרבה קומדיה, אבל לא כזו שמחפשת להסתחבק עם בוגרי קולג'. אין כמעט תכנים שאינם סדרתיים (בחלק מהמקרים יש רק פיילוטים) ולכל סדרה יש בלוג ופורום.

חווית המשתמש גם היא ראויה לציון, בניגוד למרבית האתרים שבהם התוכן משמש את האתר, כאן האתר משמש את התוכן. יש נגן גדול במרכז האתר שבכל רגע נתון מציג סדרה אחת בלבד (אם כאימאג' מתוך תפריט זז או בסטרימינג של הפרק עצמו) אין עודף היצע בדף למרות שקל מאד למצוא את מה שאתה מחפש. איכות הסטרימינג משובחת. באתר אין באנרים והפרסום בא בצורת פרה-רולים של 30 שניות. כשהם מגיעים בחבילה הזו, הרבה יותר קל לקבל אותם.

האתר היה בבטא במשך חודשיים עד להשקתו הרשמית באוקטובר 2008, כאשר כוונת מקימי האתר הייתה לעלות לאויר רק כשיש כמות מספקת של תוכן מקורי ראשוני (עשר סדרות מתוך 45 בהפקה). בלינק הבא תמצאו ראיון מצולם עם מייסד האתר פיטר יוגוצ'י שבו הוא מדבר על מהו הפרמטר של להיט ברשת וכל מספרי הסיפורים של הוליווד.

בין 30 הסדרות  ששווה לגלות באתר ממליץ על:

Speedie Date – סדרת מפגשים בארוע הכרות בסגנון ספיד דייט שמוציאים הרבה מאד צבע דרמה ודמויות בזמן קצר שיש לזוג להם להכיר

With the Angels – סדרה דרמטית שמתארת את ההתמודדות של יוצאת עיירה קטנה בארקנסו עם החיים בהוליווד. ביישנית מכדי לתקשר היא מדברת  ומתקשרת דרך מצלמת הוידאו (מהיוצרים של lonleygirl פורצת הדרך)

Daryl from Oncar – על נהג שמגלה ששירות הלקוחות של הרכב שלו מספק הרבה שירות יותר ממה שהוא חשב

Five or Die  – סדרת אימה מבית היוצר של משחק ילדים על סרטון וידאו מחריד שעובד במייל תפוצה ואם לא יועבר תוך חמש דקות אוי ואבוי…

Joe And Kate – ג'ו קלי מ snl וקייט פרודי מmad tv כתבו ומופיעים בסדרת תמונות קומיות קצרות מחי זוגיות.

Me First – פארודיה על דוקו דרמות בו מאמנים עסקיים/קואצ'רים/ סלבס מגיעים לאזרח מן השורה על מנת לשנות לו את החיים. התוכן עצמו חביב אבל זו הקלישאה של הפורמט שבאמת מוציאה את הפארודיה החוצה.

3 thoughts on “strike.tv – סקירת אתר

 1. מיקזי

  כרגיל מצויין.
  אני מחפש מפיק בפועל לסדרה קומית מטורפת לאינטרנט בדיוק כמו שהצגת(הסדרה באנגלית). וגם שחקנים דוברי אנגלית כשפת אב.

 2. יורם

  משהו אחד אני לא מבין ואשמח אם תאיר את עיני: מאיפה הכסף להפקה עצמה?
  הרי גם אם הכותב משקיע את זמנו ומרצו והשחקן משחק בהתנדבות ומתוך ציפייה להחזר השקעה, עדיין יש עלויות הפקה.
  האם הכותבים/שובתים הפכו לאולפנים?
  לא נשמע סביר.

  חוץ מזה, האתר מאוד מרשים ו – Me First פשוט נפלא.

 3. admin מאת

  האתר באויר רק שלושה חודשים אז כסף לא ממש מוזכר. ממה שאני מבין, האתר משלם על ההפקה, הטאלנטים נותנים את הטאלנט ושניהם מתחלקים ברווחים מפרסומות. strike tv זה הבית ובית ההפקה אבל התכנים נמצאים בעוד אתרים פרימיום כמו הולו. (מה שאומר עוד חשיפה ועוד rev share)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.